10 טיפים שכדאי להכיר כדי להגן על ילדכם מפני הרוצח השקט – הרוצח הנעלם [כמעט] מן העין

0
558

לא רואים אותו [כמעט], ואם כבר רואים - זה פשוט עלול להיות מאוחר מידי כדי להגן על ילדכם. לא שומעים אותו [בדרך כלל] ואם כבר שומעים - על פי רוב הוא אינו נחשב מסוכן. אבל, העובדות וגם המחקרים האחרונים מראים כי הוא אחת הסכנות הגדולות ביותר לבריאות של כל תינוק, ילד, נער ונערה היום ! 10 טיפים שכדאי להכיר כדי להגן על ילדכם מפני הרוצח השקט - הרוצח הנעלם [כמעט] מן העין.

לאחרונה, מדברים הרבה (וכבר יש, אפילו, חוקים מיוחדים) כדי להתמודד עם מגיפת ההשמנה ועם עודף המשקל שאנו רואים מסביב. ברור, אם כן, שיש מודעות רבה לנושא המזון, התזונה והפעילות הגופנית. כמעט כל אחד כבר מחזיק מתקן סינון מים לשתיה, או קונה מים מינרלים. נכון, אכפת, חשוב מאוד ובצדק – לשתות מים נקיים. אבל, מה שמסוכן יותר מכולם גם יחד נשאר נעלם ונסתר מן העין. כאן, הוא מהווה סכנה הולכת וגדלה כל יום, שעה שעה. יותר מזה, יש לו חלק גם בבעיות של עודף משקל, סוכרת והשמנה. הוא אחד המעורבים הישירים בבעיה של זיהום מקורות המים.

אולי תאמרו עכשיו "זה הכל ?!", ואולי – "אז איך אנחנו לא יודעים על זה ?!"
התשובה היא, כן – אי אפשר לחיות בלעדיו וממש, ממש אי אפשר להמשיך לחיות חיים תקינים כאשר יש... זיהום אוויר כזה מסביב.

הידעתם ?

כבר לפני כמה שנים הראה הסיכום שעורכים בתי החולים בגוש דן על גורמי התמותה המרכזיים בכל שנה – כי מספר מקרי המוות בגוש דן שיש להם קשר ודאי לזיהום אוויר גדול כמעט פי 2 (כן, X שתיים !!) ממספר ההרוגים בתאונות הדרכים בכל הארץ בשנה אחת !!?

ציטוט מתוך עבודת המחקר המקיפה ביותר שפירסמה נציבות הדורות הבאים בכנסת מראה ש"זיהום האוויר הוא בעיית סביבה חמורה ביותר, ויש הסוברים החמורה מבין בעיות הסביבה בישראל. פגיעתו רב מערכתית, נפוצה ולעיתים אף קטלנית. אין הוא יודע גבולות וכולו מעשי ידי אדם..."
ועוד ציטוט מבהיל מן הדין וחשבון המפורט שהגישה לכנסת ועדת מומחים, רופאים וחוקרים "זיהום האוויר הוא אחד הגורמים הבולטים המגבירים את התחלואה במחלות גורמות תמותה כגון סרטן, מחלות לב ושבץ מוחי. בולטת במיוחד העלייה בתחלואה בסרטן השד..."

ממש לנושא שלנו – "דו"ח ה WHO (ארגון הבריאות העולמי) מציין שסיבת התמותה הגבוהה ביותר בילדים היא מוות מזיהום אוויר..."
כל אלה, בנוסף למספר הגדל והולך בהתמדה של מחקרים ועדויות אישיות אשר מראים גם השפעה מחלישה על מערכת החיסון, בעיות של עירנות ועייפות בלתי מוסברת, הפרעות קשב וריכוז, מספר גדל של מקרי אסטמה ואלרגיה, עלייה במספר הלידות של ילדים אוטיסטים ובעלי מומים מולדים אחרים, עלייה בשכיחות מקרי הסרטן בילדים, שינויים בקצב ההתבגרות וההתפתחות המינית.

>>  לחצו כאן להורדה חינם של  המסמך המלא 

אז אם יש לכם ילדים, או אם אתם מתכננים להכנס להריון – למה, בעצם, אתם מחכים ?

המומחים ספרו ומצאו מעל חמישים אלף (50,000) חומרים כימיים חדשים אשר מרחפים באוויר בשישים השנים האחרונות. כידוע, האויר נע בקלות ממקום למקום וזה רק הופך את הנושא למורכב עוד יותר. הוא אינו יודע לזהות גבולות, ולכן כל תינוק, ילד ומבוגר עלולים להיות חשופים לזיהום אויר כבד שמקורו, לפעמים, במקום מרוחק אלפי קילומטרים ממקום המגורים.

גורמי זיהום רבים נמצאים מחוץ לבית (עשן מכוניות ומפעלי תעשייה, ריסוס וחומרי הדברה, למשל) אבל, טעות היא לחשוב כי זיהום אוויר נגרם רק בגלל גורמים מחוץ לבית !
בתוך הבית, בגן הילדים ובכיתת הלימוד בבית הספר יש גורמים רבים נוספים לזיהום אוויר כבד, חמור. למשל: צבעים וחומרי ניקוי, חומרי בנייה בקירות, חומרי איטום אשר מתפרקים עם הזמן ובהשפעת קרינת השמש, כימיקלים בתוך דאודורנטים ו"מטהרי" אוויר, עשן שמן לטיגון, גז ראדון והרשימה מתארכת עוד.

>> לחצו כאן לגלות עוד מה הם גורמי הסיכון בבית כדי לטפל בהם ולמנוע זיהום אוויר

נכון, המצב בהחלט חמור, וגם אם אנחנו מעדיפים בדרך כלל לתת הרגשה נעימה ותחושה של שלווה ובטחון – במקרה הזה חשוב לא לחכות אלא לפעול. ככל שתקדימו ותפעלו מוקדם יותר – כך טוב יותר.

אם כך, מה יכול כל אחד מאיתנו לעשות כדי לאפשר לילדים שלנו לנשום אויר נקי, ומהר ?

כאן הכנו עבורכם  >>> 10 טיפים שכדאי להכיר כדי להגן על ילדכם מפני הרוצח השקט - הרוצח הנעלם [כמעט] מן העין <<< אותם ניתן ליישם ולבצע במהירות, יחסית. חלקם ניתנים חינם לגמרי ואחרים בתשלום, כדי שתוכלו לבחור את המתאים ביותר עבורכם עכשיו:

השאר תגובה

*