תרופות סבתא לכאב גרון

1
889

 

אחת הבעיות עם כאב גרון היא שכאשר כבר יש בעיה - יכול להיות קשה לדבר ולספר עליה. אבל, אל דאגה - כמו השם שלהן, תרופות סבתא לכאב גרון הן מצרך מבוקש ומוכר. הן אולי ישנות, אך לצידן תוכלו למצוא גם הסברים מדעיים איך הן עוזרות. הכירו - דרך טבעית, מסורתית לעזרה מהירה, תרופות סבתא שאפשר להכין בבית (כמעט) בכל גיל ולעזור לילדים וגם להורים.

 

מה הסימנים של כאב גרון ומדוע כדאי להתייחס אליו מוקדם ככל האפשר ?

כידוע, לכל אחד מאיתנו יש סף כאב שונה. לכן, כאב גרון עשוי להיות אצל אחד הרגשה מפריעה ומשתקת ממש. אצל אחר - הרגשה מציקה של חוסר נוחיות ותו לא. חשוב לזכור זאת, כי ההבדלים בתחושה באים לידי ביטוי גם אצל ילדים ותינוקות, לא רק אצלנו המבוגרים. בהתאם לזה, את הסימנים הראשונים של כאב גרון אפשר:
- לשמוע בדרך של תלונה מפורשת, במילים ברורות, של הילד
- לשמוע בהאזנה לשינויים לא רגילים בקולו של הילד בזמן שהוא מדבר
- לראות שהילד "מתעסק" עם הצוואר בצורה חריגה, יותר או פחות מן הרגיל. הכוונה היא למגע חוזר, עוד ועוד באזור הצוואר. זה יכול להיות ליטוף, גירוד או חיבוק פשוט עם כף יד אחת או שתיים. לעיתים, תינוק או ילד יעטפו את הצוואר עם חפץ חיצוני, כמו בובה, שמיכה או אביזור דומה. חשוב לשים לב: אם מדובר בכאב חזק, אפילו כזה שכבר מלווה בדלקת - יתכן שדוקא המנעות ממגע היא הסימן הופעתו של כאב גרון. במקרה כזה, אם בימים כתיקונם הילד מעדיף מגע, או מחשק עם הצוא מיד פעם בפעם, יתכן שכעת ניתן לשים לב שההרגל הזה כאילו נעלם.

 

כאב גרון יכול להיות אירוע מהיר, אשר חולף באופן טבעי אצל תינוק או ילד שמערכות ההגנה הטבעיות שלו פעילות וחזקות. אך, הוא גם עלול להיות אירוע מתמשך. כמו שנוהגות הסבתות לומר - "משהו התיישב עליו" - כאב גרון יכול להיות תוצאה של חשיפה לגורם חיצוני כמו שינוי טמפרטורה או זיהום. אבל, לעיתים הוא ביטוי לאירוע פנימי, אפילו פסיכולוגי, רגשי. אם כאב הגרון אינו נעלם בעצמו במהירות, מומלץ לשים לב וגם להתייחס. אם מדובר בזיהום, המנעות מטיפול עלולה לאפשר לזיהום לחדור פנימה, אפילו אל הלב. אם הגורם הוא רגשי, פסיכולוגי - מומלץ לאתר את הסיבה האמיתית ולתת לה את המענה הראוי.

 

מה אפשר לעשות כאשר כבר הופיעו הסימנים של כאב גרון ?

>> דברי מזון שכדאי להמנע מהם

>> דברי מזון שכדאי לשתות או לאכול

>> עוד כמה טיפים חשובים
 

יש לכם בקשות או הצעות מיוחדות בתחום הזה ? משהו מיוחד שהייתם רוצים לדעת או לגלות
כיתבו לנו כאן בתיבת התגובות, ואנו מבטיחים לקרוא בעיון ולהתייחס במהרה

 

 

 

הערה 1

  1. מאמר מעולה !!
    עוד לפני שעלינו לארץ סבתא שלי וגם אמא שלי היו עושות בדיוק את זה. עכשיו אני מגלה תרופות סבתא לכאב גרון או לשיעול שהן מוכרות גם פה. ממליץ בחום !

השאר תגובה

*