תרופות סבתא ליחה בגרון

0
3510

 

באופן טבעי, הגרון של הילד צריך להיות לח ורטוב. אבל, תרופות סבתא עבור ליחה בגרון נכנסות לתמונה כאשר יש בגרון יותר מידי לחות באותו הזמן, או שהלחות הטבעית הופכת להיות סמיכה ומטרידה. ליחה בגרון עלולה להשפיע לרעה על התיאבון, לגרום גם קשיי נשימה ומכאן קצרה הדרך להשפיע ולגרום ללחץ נפשי וגם עייפות מוגברת. הורים רבים מגלים היום כי תרופות סבתא ליחה בגרון הן, פעמים רבות, קו ההגנה הראשון. האמצעי הראשון, וגם היעיל ביותר, לפתור את הבעייה בדרך טבעית וגם אלגנטית. מהר, בקלות, לפני שהמצב מסתבך הלאה.

 

מה הסימנים של ליחה בגרון ומדוע כדאי לטפל בהם מוקדם ככל האפשר ?

גם אצל תינוק ניתן לזהות סימנים של ליחה בגרון. בעיקר כאשר יש ירידה בתיאבון. הגודש הפנימי עלול "להוציא את החשק" להכניס לגרון משהו נוסף. סימן מובהק עוד יותר יכול להיות העדפה של מזון נוזלי לעומת מזון מוצק. הסיבה היא, כי נוזלים מחליקים פנימה ביתר קלות. כאשר הליחה "יושבת" בגרון, התגובה הטבעית היא שיעול וכיוח. כלומר, הפעולה הטבעית של הגוף לנסות ולהפתר מן העודפים המיותרים. ילד בוגר שכבר מדבר, קולו ישמע כבד ומלא יותר מן הרגיל. אם ליחה בגון כבר נמצאת הכמות משמעותית, הדיבור יופרע ע"י ניסיונות לכיוח, מעין שיעולים קצרים. כאשר יש כמות רבה של ליחה בגרון שיעול כבד "מלא" הוא סימן אופייני.

בעזרת שיעול קל, ילד חזק ובריא יכול לנקות את הגרון די בקלות. אבל, כאשר מדובר בתינוק קטן, או בילד חולה או עייף - תהליך זה עלול להיות קצת יותר קשה עבורו.

אם הליחה אינה נעלמת מהר, שתי הסכנות הגדולות ביותר הן:
1) "התיישבות" של חיידקים על המצע החמים והלח. כאשר החיידקים מתחילים "לחגוג", עלולים
להיות, כמובן, סיבוכים נוספים.
2) "גלישה" של הליחה מן הגרון אל מערכת הנשימה והריאות. הגודש הזה מפריע לנשימה תקינה וכך הוא מגביר את העייפות. בנוסף, הליחה עלולה להפריע לנשימה וחלילה, להוות מצע להתפתחות של דלקת ריאות.
מסיבות אלה, תשומת לב והתייחסות מוקדמת ככל האפשר הן הפתרון הטוב ביותר.

התרבות של חיידקים והתפתחות של דלקת, כמו גם ליחה בתוך מערכת הנשימה, עלולים להתבטא בקשיי נשימה ועייפות. אם הם מתמשכים - גם מערכת החיסון מושפעת. טיפול מוקדם ככל האפשר נותן למערכת החיסון הטבעית לעשות את עבודתה כראוי, לפני שהגוף הולך ונחלש ויזדקק לתרופות חזקות.

מה אפשר לעשות כאשר כבר הופיעו הסימנים של ליחה בגרון ?

1 דברי מזון מהם כדאי להמנע כשלא רוצים ליחה בגרון

2 דברי מזון שדווקא כן כדאי לשתות או לאכול

3 עוד כמה טיפים חשובים
 

>> יש לכם בקשות או הצעות מיוחדות בתחום הזה ? משהו מיוחד שהייתם רוצים לדעת או לגלות
כיתבו לנו כאן בתיבת התגובות, ואנו מבטיחים להתייחס במהרה

 

 

השאר תגובה

*