תרופות סבתא ליחה בגרון – מה לא כדאי לאכול

0
1971

נקודת המוצא לגישה הטבעית היא שישנם מזונות אשר מטבעם מעודדים את הגוף ליצור לחות וגם ליחה. אם כל זה יכול להיות פשוט ואולי גם נעים במצב של יובש או שיעול יבש, לדוגמא, המשך האכילה של המזונות האלה כאשר כבר יש ליחה בגרון עלול רק להחמיר את המצב. תרופות סבתא ליחה בגרון - ממה הכי כדאי להמנע.

 

4 טיפים מומלצים, בקיצור:
1) להמנע מאכילה של מזונות שמנים, מזונות שומניים, מזונות עתירי קלוריות
2) לא לאכול הרבה סוגי מזון בבת אחת
3) לא לאכול מזונות מעובדים, אשר מכילים חומרים שאינם טבעיים
4) לא לאכול במצב של עייפות או בלילה, לפני השינה

 

מזונות שומניים, מזונות עתירי קלוריות
- סוכר וסוכרים
אלה מעודדים את הגוף להפריש רוק, אשר חיוני לפירוקם. כאשר נוצר רוק בכמות מוגברת, הוא עלול להצטבר ולהפוך לליחה. כאן נמצאים ממרחים מתוקים כמו ממרח שוקולד, דבש ואפילו סילאן ("דבש" תמרים).

- מזונות אשר מכילים רמה גבוהה של שומן
מן הצומח - לדוגמא: אגוזי מלך, אגוזי קשיו, אגוזי פקאן, אגוז ברזיל. מן החי - לדוגמא: גבינה צהובה, בשר בקר, עוף עם שומן (גם אם זה מרק עוף, או עוף בגריל - חיוני לאסוף ולהוציא ממנו את השומן).

- מזונות שמנים בגלל דרך ההכנה
כמו: טיגון בשמן, או שומן, חמאה ומרגרינה.אחרי הכל, ליחה היא אחת הדרכים הטבעיות של הגוף לנסות להוציא, "להפטר" מעודפי השומן המיותרים שהוא מקבל. להקטין את השימוש בטיגון בתקופה זו, או להפסיק אותו לגמרי - עשוי בהחלט לעזור.

 

לא לאכול הרבה סוגי מזון בבת אחת
"בבת אחת" יכול להיות גם כמה סוגי מזון שאותם מציעים לילד בפרק זמן קצר. אחרי הכל, עיכול דורש זמן. אם בפרק הזמן אשר נדרש לעיכול תקין מעמיסים על המערכת עוד ועוד מרכיבים - הגודש הזה עלול להחמיר מצב של ליחה.

מזונות מעובדים, אשר מכילים חומרים שאינם טבעיים
כאמור, הפרשה של ליחה היא אחת הדרכים הטבעיות של הגוף לומר "את זה אני לא רוצה, את זה אינני צריך". אכילה של מזון נקי מלכתחילה, מזון ללא חומרים משמרים, משפרי טעם (כמו מונוסודיום גלוטמט) או צבעי מאכל סינתטיים עשויה למנוע גורם בעייתי זה.

לא לאכול במצב של עייפות או בלילה, לפני השינה
עיכול דורש אנרגיה, וכך גם התפקוד התקין של מערכת החיסון של הילד. אכילה מרובה במצב של עייפות מחייבת את הוף להפנות אנריגה לעיכול במקום להתמודדות עם הליחה והזיהום. כל זה נכון עוד יותר כאשר מדובר באכילה לפני השינה. במקום לתת לגוף זמן למנוחה והתאוששות (שינה טבעית) - אוכל בקיבה עלול לשבש את השינה.
 

בנוסף, מי שידוע כי יש להם רגישות מיוחדת ללקטוז או גלוטן, מומלץ להוציא מרכיבים אלה מן התפריט מראש, באופן קבוע.

 

המשיכו כאן למידע נוסף:
>> תרופות סבתא ליחה בגרון - מה כן כדאי לאכול
>> תרופות סבתא ליחה בגרון - מה עוד אפשר לעשות כדי לסייע באופן טבעי

יש לכם בקשות או הצעות מיוחדות בתחום הזה ? משהו מיוחד שהייתם רוצים לדעת או לגלות
כיתבו לנו כאן בתיבת התגובות, ואנו מבטיחים לקרוא בעיון ולהתייחס במהרה

 

 

השאר תגובה

*