תחזית מזג אויר מדברת על עומס חום גבוה – מה יעשו מי שסובלים קשיי נשימה

0
608

תחזית מזג אויר ישראל עומס חום כבד מזג אוויר בעולם

 

תחזית מזג אויר של ישראל, בחודשי הקיץ, מזמנת לנו לא מעט ימים שבהם יש שילוב מעיק במיוחד של חום גבוה עם רמה גבוהה של לחות באויר. מה שנקרא בשפה המקצועית ובשידורי תחזית מזג האויר ברדיו ובטלביזיה - "עומס חום". ימים שכאלה משפיעים כמעט על כולנו. מי שנוטים לסבול במיוחד הם תינוקות, מבוגרים וחולים. כל מי שסובלים בעיות או קשיי נשימה כמו אסטמה, אלרגיות, מחלת לב וכדומה. גם מצב הרוח מושפע מכך, ולא מעט מדווחים על עלייה בתופעות של לחץ נפשי וחוסר שקט.

מה הכי מתאים לעשות בימים כאלה, לשפר את ההרגשה ?

 

בימי הקיץ החמים, כתוצאה מעומס החום הכבד שנוצר, צפויות להתגבר בעיות נשימה. זאת, כתוצאה מן השילוב של רמה גבוהה של לחות, עליה ברמות האוזון וצפיפות גדולה יותר של חלקיקי זיהום אוויר. פתרון יעיל, כזה אשר נותן תוצאות ברורות של הקלה עשוי להיות שילוב של כמה מן ההצעות הבאות. רישמו אותן לפניכם, נסו ותרגישו קל יותר עד כמה שניתן.

1. אם כבר יש לכם מטהר אויר בבית - זה המקום שבו ירגיש הילד הכי קל לנשום
   מטהר אויר איכותי מקטין משמעותית את הכמויות של מזהמי האויר וגם של האוזון. עצם ההורדה שלהם כבר משפיע על עומס החום ועל קלות הנשימה.

2. הפעלה של מיזוג אויר, אפילו של מזגן נייד קטן, עשויה להקל במידת מה
    יחד עם זה, זיכרו כי חשוב יותר לנשום אויר נקי מאשר אויר קר

3. מה שנכון ביום רגיל - נכון שבעתיים בימים עם תחזית מזג אויר של עומס חום
    הקפידו שהילד יתרחק מאזורים שבהם יש זיהום אויר גבוה. למשל, מגרש משחקים ליד כביש סואן, קניות במקום שבו ארובות פולטות ריחות או עשן של שמן מטוגן וכד'.

4. ילדים אשר עוסקים בספורט - ודאו עם המורה, או עם המאמן - שהפעילות ביום כזה נעשית בדלתיים סגורות ובתנאים של מיזוג אויר תקין

5. פעילות במקום גלוי וחשוף לשמש - הקפידו לחבוש כובע מגן על הראש
    חום אשר נגרם כתוצאה מקרינה ישירה עלול לגרום להחמרה ביום רגיל. על אחת כמה וכמה כאשר הוא נוסף לעומס החום.
 

** מקום מיוחד לחשוב על המשמעות של מיזוג אויר לעומת מטהר אויר בימים שכאלה:

המלצה להפעיל מיזוג אויר עלולה ליצור רושם מטעה, אולי אפילו מזיק במצבים מסוימים. מדוע ?
כאשר יש עומס חום כבד בחוץ, כניסה למרחב סגור עשויה כמובן להשאיר חלק מן העומס בחוץ. מיזוג אוויר עשוי לסייע כשהוא מצנן את הטמפרטורה במידת מה. אבל, זיהום האוויר קיים לא רק בחוץ אלא גם בפנים. עבור מי שסובלים קשיי נשימה, או בעיות אחרות שלזיהום אויר יש מקום משמעותי בהן - חיוני לנקות ולטהר את האוויר, הרבה יותר מאשר לקרר אותו.
לכן, עבור מי שרוצים לנשום אויר נקי ולהמנע מקשיי נשימה גם בתנאים של עומס חום גבוה - מומלץ לעשות שימוש במטהרי אויר (אלה הם מכשירים אשר מטהרים ומנקים את האויר מחלקיקים וגם מגז אוזון).

 

 

השאר תגובה

*