עין שוקק, עין מגדל, נחל הקיבוצים – עמק המעיינות – צונן בקיץ חם

0
937

החופש הגדול עדיין בעיצומו ורבים לוקחים חופשות כדי לבלות עם הילדים.
בשבועות הקרובים נעלה הצעות למסלולי טיול במים לצנן את הימים החמים.

בנחל הקיבוצים בקרנו לאחרונה לפני מספר שנים. המקום עבר שינוי נפלא. ניתן היום לבקר בכמה מעיינות בהליכה או רכיבה על קלנועיות כשלאורך המסלול הדרך משולטת ומוסדרת.
בפינות שונות ישנם שולחנות פקניק כך שניתן לתכנן על יום בילוי שלם.
ההמלצה החמה שלנו, תמיד, היא להשכים קום ולהיות ביעד הטיול בין 08:00 ל 09:00 . אלו הן שעות שקטות שבהן תוכלו, גם בעיצומו של החופש הגדול להינות משקט ושלווה ומטמפרטורה יחסית נוחה.

עין מגדל - (מספר 3 במפה ) עין חומה ועין מגדל הם מעיינות המזינים את נחל הקיבוצים בכל ימות השנה. מימיו של עין חומה נשאבים על ידי חברת "מקורות" ואילו מימיו של עין מגדל זורמים לנחל הקיבוצים. המים זורמים וצלולים וניתן להשתכשך בהם מבוגרים וילדים כאחד.

איך מגיעים : ברכב מגיעים לצומת השיטה על כביש 71. משם על פי השילוט פונים לכביש 669 לסחנה הוא גן השלושה.
בכניסה לסחנה פונים ימינה ( אין צורך להכנס לסחנה עצמו ), עוקפים את הגדר של הסחנה ומגיעים למגרש חנייה גדול חופשי. הכניסה אף היא חופשית.מסומן במפה מספר 2 מבואת פארק המעיינות התחלה וסיום המסלול.
יורדים עם השביל המתעקל מעט ימינה ולאחר הליכה של כדקה רואים מצד שמאל אקליפטוס גדול ושלט עין מגדל.

עין שוקק - (מספר 17 במפה ) מעיין נובע יפהפה היוצר בריכת מים שקופים וצלולים. זרימת המים הקלה הזינה בעבר טחנת קמח ששרידיה נמצאים סמוך לבריכה. הבריכה והשטח סביב לה הוקפו עם אבנים גדולות כך שהגישה למים קלה ונוחה וכך גם השהייה בהם.
הבריכה מוצלת ונמצאים בה גם שולחנות פקניק לארוחת הבוקר (או כל ארוחה אחרת)עין שוקק
מעין מגדל נפנה על פי השילוט לעין שוקק. ניתן לראות את מיקום המעיין ממרחק לפי האיקליפטוסים שלידו.ההליכה של כ 10-15 דקות, היא בין מטע מנגו ללול תרנגולות, שביל עם עלייה קלה ולאחריו ירידה מתונה לכיוון הבריכה.

מעין שוקק ניתן ללכת בתוך המים במסלול קצר ומקסים בו זורם אפיק נחל. השביל סודר ורופד באבני חצץ קטנות, מוביל בתוך צמחית קנה עד לטחנת הקמח (מספר 16 במפה ) לבריכת מים נוספת שאיננה מסומנת במפה. ההליכה והרחצה מתאימים גם לילדים צעירים מאוד.

מסלול הליכה עמק המעיינות

מכאן יש לפנינו שתי אפשרויות :

  1. להמשיך ולצעוד על פי השילוט לעין מודע - (מספר 12 במפה ) אחד המעיינות הגדולים הנובעים לתוך בריכת בטון  גדולה מאוד ממנה ממשיכים המים לזרום לאפיקו של נחל חרוד. הבריכה מוקפת עצי אקליפטוס ופזורים בה שולחנות פקניק.
    משם נוכל לחזור לחנייה דרך אפיק נחל הקיבוצים (נקודות 5 ו 6 במפה).
    ההליכה עם ילדים צעירים גילאי 5-8 יכולה להמשך כחצי שעה לאורך אמת המים. יש אפשרות לשכור ליד החנייה קלנועית ולערוך את המסלול רכובים. אני ממליצה כמובן על הליכה רגלית בשעות המוקדמות של היום או אחר הצהריים.
  2. להמשיך למסלול קצר בנחל הקיבוצים - עד לבריכה הגדולה - גם כאן אנו צועדים לפי השילוט המצוין לנקודה מספר 5 במפה. ההליכה תארך כ 15-20 דקות עד לכניסה למים (המים גבוהים מגובה הברך )
    ההליכה במסלול מהנה ביותר. מגיעים למחצית הדרך ופוגשים "מגלשת בטון" מאולתרת - זהו צינור שניתן לגלוש דרכו מתחת למעבר עפר. המגלשה המאולתרת מתאימה לילדים ומבוגרים כאחד. ניתן כמובן להביא אבובים לקטע הדרך הזה ולשכב לצוף בשקט ושלווה על פני המים.
    נוכל להגיע עד לבריכה הגדולה ולשוב לחניה על מסלול ההליכה.

 

המסלול יכול להיות מעגלי ויכול להיות שתבחרו לחזור למגרש החנייה באותה הדרך בה הלכתם.
ממליצה להצטייד במים רבים לשתייה, בגדי ים ונעלים או סנדלים המתאימים לרחצה וכן ארוחת בוקר או צהריים, תלוי באורך המסלול ומשך השהייה שאתם מתכננים.

שתפו אותנו בהמלצות מהטיול שלכם

 

השאר תגובה

*