עולם המשחקים

 

נפש בריאה בגוף בריא הוא פתגם ידוע ומוכר עוד מזמנים קדומים. היום, חשיבות הפתגם הזה זועקת (כמעט) מכל פינה כאשר מדובר בילדים ובני הנוער. עולם המשחקים הוא עולם של הכנה לאתגרי החיים הבוגרים. אבל, גם אם לא נסתכל כל כך רחוק, למשחק יש בטבע תפקידים חיוניים ביותר לבריאות הנפשית, להסתגלות החברתית וגם להתפתחות השכלית - מנטלית של הילד. משחקי חשיבה הם פתח לתגליות מדהימות, משחקים שבהם יש מימד של פעילות גופנית נותנים מקום לפיתוח היכולת לכל אחד. היום, יותר מתמיד, מחשקים כאלה הם אפשרות לאזן את הסכנה הגדולה שמאיימת על ילדינו - עודף משקל כרוני והמחלות אשר נילוות אליו.

 

עולם של משחקים בחרנו לקרוא לו, מאחר שהוא עצום גדל ומשתנה ללא הרף. בדרך של משחק וחוויה נפתחים ערוצי הקשב והסקרנות הטבעית - זהו המצב הטובעי ופתוח ביותר ללמידה, לספוג את העולם ולגלות את גבולות היכולת האשיים. בשעת לחץ נפשי או מתח, דרך המשחקים יכולה להיות הדרך להירגע, לחזור לריכוז ולעבור לשלב הבא.

עולם המשחקים המודרני מתחיל, כמו פעם, במקום החשוב ביותר - בדימיון, מה שלפעמים הילד רואה רק הוא לבדו. מעגל החוויות גדל עם משחקי חברה, דרך המחשב או "עם החבר'ה" בחוץ, ומגיע גם אל פארק האתגרים עם מתקני הטיפוס והגלישה, סקייטבורד וכמובן רכיבה על אופניים. עד כמה חזקה ומגוונת חווית המשחק ניתן לרות בדוגמאות האלה, למשל: טיפוס על קיר משפר קשר יד עין וגם בונה כושר ועמידות. הוא מחזק את שרירי הבטן ומשפר את התחושה הטבעית של שובע ורעב. רכיבה על אופניים יכולה לתת לילד כלי לניידות אשר יוביל אותו לשיפור הבטחון העצמי וגם לעצמאות.
 

כאן, עומדים לרשותכם ולרשות הילדים ערוצי הכרות עם משחקי מחשב ומשחקי קופסא, עם משחקים אותם משחקים לבד לגמרי ומשחקים בחוג המשפחה שאין כמוהם ליצור הרגשה של שיתוף וביחד. כאשר יש לכם עניין להכיר מה עומד מאחורי המשחקים, ולגלות איך גם אתם יכולים ללמד את הילד באמצעות משחק, מה שבכל דרך אחרת קשה או בלתי ניתן לביצוע, אם מסקרנים אתכם הצדדים הפסיכולוגיים וההתנהגותיים של עולם המשחקים, ובמיוחד - כאשר אתם תאווים לגלות דרכי משחק והנאה חדשות לילד ולכל המשפחה - אתם מוזמנים לעולם המשחקים, עולם של תגליות והנאה.

עולם המשחקים לכל גיל, בכל מקום:

משחקי מחשב לילדים, משחקים להורדה ישירה, משחקים להורדה בחינם

משחקים לשניים

פארקים אתגריים לכל המשפחה

משחקים של בנות

משחקי בנים

משחק זיכרון

משחק בישול

משחקי חשבון

משחקי תינוקות, משחקים לפעוטות, משחקים לגיל הרך

משחקים לילדים קטנים

הפסיכולוגיה של המשחקים

ללמד באמצעות משחק