מכת ארבה – מתכונים קלים להכנה מהירה עם ארבה

0
574

אם חלף הרבה זמן מאז טיילתם בשווקים המרתקים בתאילנד, הודו או מדינות אחרות במזרח הרחוק - מכת ארבה שצנחה עלינו לקראת פסח תשע"ג הזכירה למי ששכח את זמן יציאת מצרים, ואת המזון המשובח שאכלו אבותינו במדבר. כן, מזון כשר למהדרין שיש בו מן מן השמים וגם ארבה. מכת ארבה, או "טוב ארבה במטבח משמן טוב" ? הנה כמה מתכונים קלים, מתכונים קלים להכנה שיעזרו לכם לגבש דעה ברורה ועצמאית בנושא.

למי שהתגובה הראשונה שלהם היא רתיעה קלה, אולי מתאימות כמה מילים של הכרות עם המרכיב הראשי בתפריט שלפנינו. מהו בעצם ארבה ?

מכת ארבה היא התוצאה של ביקור המוני של חגבים אשר מתאגדים בלהקות. חגבים הם סוג של חרקים. בין הקרובים הידועים שלהם מכיר כמעט כל ילד את החרגולים ואת הצרצרים. אולי מעניין לגלות, כי מתוך כ 8,000 מינים של חגבים מוכרים רק 12 מינים בעלי נטייה להתאגד ללהקות גדולות ועצומות. אירועים אלה קשורים, ככל הנראה, לעונות עשירות במיוחד במים ובמזון במקומות ההתרבות העיקריים שלהם. באזורנו - הכוונה היא לאפריקה הרחוקה.
הסיבה לבהלה המוכרת בשם מכת ארבה, נובעת מכך שחרקים אלה אוהבים לאכול מינים רבים של צמחים. לכן, נחיתה של להקות ארבה על גידולים חקלאיים יכולה למחוק במהירות עמל מפרך של שנים. אבל, לצד המר למדו כבר אבותינו להוציא את המתוק. גופו של הארבה עשיר בחלבונים וויטמינים, והוא יכול לספק אבות מזון חיוניים גם בסביבה שבה מציאת מזון אינה ברורה מאליה. מזון זול, מזון מהיר, דיאטטי וגם עשיר.

הנה רשימת המתכונים, לחצו להורדת הפירוט להכנה מהירה:

** מתכון קל להכנה - ארבה מיובש, טבעי
** מתכון פשוט וקל – ממרח ארבה ודבש

** מכת ארבה – מתכון למוקפץ
** מכת ארבה – מתכון פשוט להכנה לטיול ומסעות בטבע

יש לכם מתכונים נוספים שחגבי ארבה מככבים בהם ? רוצים לשתף את הגולשים בחוויות האישיות שעברו עליכם תוך התענגות במתכונים האלה ? כיתבו לנו כאן בתיבת התגובות :

השאר תגובה

*