מכשירי גז בבית מדאיגים מומחים בנושא בריאות ילדים

0
587

מחקר מקיף אותו ערך צוות מומחים מקשר בין מכשירי גז בבית לבין השלכות על בריאות ילדים. בין השאר, התגלה כי יכולות התפיסה, הקשב והריכוז של ילדים עלולים להפגע בצורה משמעותית כאשר הם גדלים בבתים שבהם נעשה שימוש קבוע במכשירי גז.

ילדים אשר גדלים בבתים שיש בהם מכשירי גז עלולים להיות בסיכון מוגדל לבעיות קשב וריכוז ויכולת תפיסתית. כך, על פי המחקר החדש.

המדובר הוא במחקר מקיף שערך צוות מומחים בראשות דר' אווה מוראלס. דר' מוראלס ושותפיה למחקר בדקו 398 ילדים בני ארבע שנים. הילדים היו חלק ממחקר ארוך טווח אשר התחיל כאשר הילדים הצעירים היו בני שלושה חודשים בלבד. המידע שנאסף כלל בדיקה אם הילדים גרו בבתים שיש בהם מכשירי גז, כמו גם פליטה של דו תחמוצת החנקן (מזהם סביבתי מסוכן אשר נפלט בזמן הבעירה של מכשירי גז).

החוקרים מדווחים, כי בהשוואה לילדים אחרים - ילדים אשר גדלים בבתים שבהם פעילים מכשירי גז סובלים יותר מבעיות קשב וריכוז. בנוסף, הם קיבלו ציונים נמוכים בצורה משמעותית בבדיקות להערכת כישורי זיכרון, כישורים מילוליים וכישורים מוטוריים, תנועתיים.
אצל הילדים נראתה פגיעה משמעותית במיוחד בכישורים המילוליים וביכולת הביצוע - מדובר במקבץ של יכולות חיוניות אשר חשובות, בין השאר, כדי לשלוט בדחפים ובתכנון לטווח ארוך.

למרבה העניין, התוצאות הראו כי אין קשר למעמד החברתי או לרמת ההשכלה של ההורים, להנקה, לצריכת אלכוהול או לעישון על ידי האם במהלך ההריון, וגם לא למספר המעשנים בבית.

המחקר פורסם בכתב העת American Journal of Epidemiology בגיליון חודש אפריל 2009
>> למאמר המקורי

 

 

השאר תגובה

*