מה הקשר בין חג החנוכה אור ובריאות ?

0
532

ספקטרום האור הקרינה האלקטרו מגנטית

 

ישראל היא ארץ שטופת שמש ומשום כך, כנראה, אנו לוקחים את האור כמובן מאליו. אבל, אור ובריאות הולכים יד ביד משחר ימי האנושות. לאור החשיבות הרבה שיש לו עבור הבריאות הפיזית והנפשית שלנו, בחרתי להתרכז הפעם בעיקר בתחום התדר הסמוי מן העין - תדר האינפרא אדום רחוק, שהוא בעל חשיבות רבה ומגוונת לחיינו.

לאור יש ספקטרום רחב, חלקו נראה וחלקו אינו נראה לעין בלתי מזוינת. סגול וכחול בצד אחד, כתום ואדום בצד השני ובמרכז , גווני הירוק והצהוב.

 אולטרא סגול  הוא אותו חלק של הספקטרום בעל גלים קצרים. בשנים האחרונות כאשר גברה המודעות להשלכות המסוכנות של קרני אור אלו ( מצויות בעקר בשעות החמות של  היממה ) נמענים רבים מחשיפה לשמש חזקה.

חשוב לזכור כי לקרינה האולטרה סגולה תפקיד חשוב בייצור הויטמין D  בגוף וההמנעות מהשמש היא בין הסיבות המרכזיות   לכך שלנשים רבות בגיל המעבר בישראל שטופת השמש חסר ויטמין D.

השהיה המרובה בחללים סגורים, שהיא חלק מרכזי באורח החיים המודרני, מובילה לעוד שינויים בקשר בין אור ובריאות. כאן - למחסור גם בהשפעתן הטובה של קרני השמש העדינות.

אורך הגל הארוך והעדין הנקרא אינפרא אדום רחוק הוא בעל חשבות רבה במגוון תהליכים בגוף האדם.

אנו חיים בסביבה של גלי FIR המגיעים מהשמש וגופנו סופג אותם ומקרין אותם בחזרה. ביפן משתמשים כבר שנים רבות במוצרים שבהם טכנולוגית FIR כמו למשל :

מזרוני שינה, סאונות FIR, צלחות FIR מפלסטיק לשמירת טריותם של דגים וירקות במקרר, משטחים לבישול, גרביים וכפפות, מייבשי שיער, אפודי FIR, תנורי אפייה, נייר קראמי וטיפולי FIR קליניים.

 דוקטור טושיקו יאמאזקי [Dr. Toshiko Yamakazi] היא בעלת מרפאה ביפן בה היא ממשיכה במחקר רפואי להפקת תועלת מטכנולוגיית FIR. היא זוקפת את הצלחתם של הטיפולים בגלי FIR ליכולתם לסילוק רעלנים מן הגוף. זוהי אמנם הפשטת יתר, אך באופן כללי הרעלנים בגופנו הנם חומציים. במקום שבו מצטברים הרעלנים נחסם מחזור הדם. טיפול ב- FIR מסייע להרחבת כלי דם נימיים, ממיס בהצלחה רעלנים סמויים אל תוך הדם, ולבסוף אל מחוץ לגוף דרך שתן וזיעה.

בעונת החורף, אנו חשים בנוח כאשר אנו לובשים סוודר בחדר שהטמפרטורה בו היא 18 מעלות. אולם בקיץ אנו חשים בנוח כאשר אנו לובשים חולצת בעלת שרוולים קצרים באותה טמפרטורת חדר. ההסבר לכך הוא שעל אף שהטמפרטורה בחדר היא זהה, התקרה וקירות החדר  מקרינים גלי FIR בקיץ המחממים את גופנו אף יותר.

 זוג נשוי הישן יחד חי חיים ארוכים יותר. אני בטוח כי ישנם יתרונות רגשיים התורמים לכך, אך סיבה נוספת לכך עשויה להיות העובדה כי בשעת השינה בני הזוג משמשים כמעבירים וכמקבלים של קרני FIR זה אל זה. אם אתה ישן לבד, אתה מתנהג כמעביר ואינך מקבל קרני FIR כלל. אנשים טוענים כי למישהו מסוים יש ויברציות טובות. ובכן, כאשר אתם יושבים עם מישהו ומשוחחים אתו, אתם שולחים  ויברציות של FIR ומקבלים אותן חזרה אליכם.

 

מהי אם כך, ההשפעה של קרני אינפרא אדום רחוק על גוף האדם?

הן מפעילות מולקולות מים בגופנו.

גורמות לשיפור ברמת החמצן בגופנו.

מחממות  ומסלקות שומנים, כימיקלים ורעלנים מדמנו וכתוצאה מכך גורמות לזרימת דם טובה יותר.

מסלקות פסולת נוספת מן הגוף, מפחיתות את רמת החומציות בגופנו ומשפרות את מערכת העצבים.

שימושים נוספים:

  • שיפור מערכת הנשימה. *מניעת צמיחת בקטריות. * ריכוך מים קשים. *הקלה בכאבים.* טיהור מים. * סילוק ריחות רעים. * טיהור אוויר. *שיפור כוח ובריאות. האצת שיקום תאי הגוף.
  • איזון רמת החומציות בגוף. *נורמליזציה של הכולסטרול בדם. *מניעת עובש. * שמירה על חום ושינה טובים יותר. הגברת הרעננות והשמירה עליה. * סיוע לצמיחה טובה יותר של צמחים.

 

גם בארץ היום, כמו ביפן, ניתן למצוא מוצרים רבים המשלבים את הטכנולוגיה הזו, מכלי בישול, למוצרי בריאות ועוד.

במיוחד עבורכם הכנו דמי חנוכה ובהם מגוון מוצרים בהם משולבת הטכנולוגיה המיוחדת הזו.

 

 

השאר תגובה

*