כללי שימוש במכשיר טלפון נייד בבית שלנו

0
498
לקנות או לא לקנות ?
בבתים רבים זו השאלה העולה בימים אלו על סדר היום - לקנות לילד טלפון נייד כדי שיוכל להיות בקשר איתנו ההורים או  מוקדם מידי ?
כמובן שההחלטה היא אישית לכל אדם ומורכבת ממרכיבים שונים כמו: גיל הילד, שעות סיום הלימודים, מיקום בית הספר, איפה אנחנו ההורים בעת סיום הלימודים, מה הנורמה בחברה בה אנו חיים ועוד ועוד.
פוסט מרתק תפס את תשומת ליבי השבוע בפייסבוק והחלטתי לשתפו עם שינויים מעטים שעשיתי. הכותבים הם הורים אנונימיים אשר רכשו מכשיר טלפון סלולארי ומזכירים לביתם את כללי ההתנהגות המצופים ממנה עם קבלת המכשיר.
ואתם מוזמנים להשתמש בכללים, לשנות, להדפיס ולתלות על המקרר.
שימו לב, ייתכן ותגלו כאן כללים ששווה היה גם לכם לאמץ....
אחריות- מוטלת עליך האחריות להשתמש בטכנולוגיה שאת מחזיקה ביד בתבונה תוך הפעלת שיקול הדעת. החשוב מכל הוא להתפתח ולהתקדם. כשאת משחקת קנדי קראש או טמפל ראן או סנאפ את לא מפתחת או מרחיבה את עצמך. את וודאי מבינה למה אנחנו מתכוונים.
בחירה - הבחירה תמיד בידך. לעולם אל תשתמשי בטכנולוגיה הזאת על מנת לפגוע, להעליב, לשקר או להטעות אנשים אחרים. לעולם אל תשתתפי בשיחות רבות משתתפים (בקבוצות)שבהן מתרחש אחד מהדברים האלה.
גבולות - הטלפון לא ישן אתך בחדר. את תיפרדי ממנו מדי ערב בשעה 20:30 והוא יועבר לפרופיל שקט. בנוסף החל מהשעה 19:00 ניתן להשתמש בו רק במרכז הבית ובהסכמה משותפת. בכל בוקר תוכלי להתעדכן רק כאשר את מוכנה ומאורגנת ליום הלימודים החדש.
דיבור ודיוור - לעולם אל תגידי, תכתבי או תשלחי בטלפון דברים שלא היית אומרת פנים אל פנים או דברים שאת לא רוצה שאנשים אחרים יצטטו או יידעו. תפעילי צנזורה עצמית. קחי בחשבון שכל אינפורמציה שאת מעבירה בטלפון ניתנת לשכפול אינסופי גם אם זה נמחק לאחר שמסתכלים. תמיד ניתן לעשות צילום מסך ולהמשיך להעביר ואז אין לך שליטה למי זה עוד יגיע .
התמכרות - הטלפון שלך ממכר. זה הוכח מדעית. את תצטרכי להפעיל את כוח הרצון שלך כדי להתמודד עם זה. זיכרי תמיד: 98% מהצורך שלך להיות עם הטלפון נובע מהפחד לפספס דברים, אבל ב-98% מהזמן לא קורה בו שום דבר שאי אפשר לחיות בלעדיו. עד אתמול לא היה לך טלפון. נכון ששרדת?!
וודאות - ברשתות חברתיות מותר לך לאשר רק אנשים שאת מכירה באופן אישי.
זמינות - את אף פעם לא חייבת לענות מיד (חוץ מלהורים…) לא בוואטצאפ, לא בפייסבוק ורוב הזמן גם לא בטלפון. הסתדרת עד עכשיו בלי מכשיר אז תמשיכי כך.
חוויות - אל תצלמי הכל כל הזמן: החוויות שאת עוברת נשמרות בזיכרון שלך לעד. בזיכרון של הטלפון הן יישארו רק עד שהוא ייאבד.
טעינה - טעינת הטלפון תתבצע רק במרכז הבית ליד שולחן האוכל או במטבח.
יחסים - מבט עניים, כבוד והקשבה תמיד קודמים לשיח-וירטואלי.
תמיד תניחי את הטלפון בצד כשאת מדברת עם אדם אחר.
תיזכרי תמיד שאת שולטת בטלפון ולא הוא בך . המכשיר הוא בסה"כ כלי שנועד לסייע לך.
כיבוד הורים - אנו ההורים קודמים לטלפון ולקריאותיו. אם ביקשנו משהו גם אם את באמצע שיחה את תבקשי לדבר מאוחר יותר ותתפני לכבד בקשתנו.
לענות ולעדכן - כאשר אנו מחפשים אותך, את רשאית לא לענות לנו, רק כאשר באמת המצב לא מתאפשר. אנו סומכים עלייך שתחזרי אלינו כשתתפני. במידה ואת רואה שאנחנו ממשיכים לחפשך, כנראה שזה מחייב שתעני לנו אחרת היינו שולחים הודעה.
משפחה - הטלפון אינו משתתף בארוחות, בבילויים משותפים, ובסיטואציות חברתיות. הוא לא מוזמן.
נקודות לשיפור - אנו נבצע איתך שיחת מעקב פעם בחודש לוודא מעקב ועמידה בהסכם עד שנראה כי אין צורך בכך יותר . אי היענות או שיתוף פעולה מצידך יגרור הקפאה מיידית של כרטיס הSim
סיסמא - תמיד תשתפי אותנו בסיסמה שלך.
עצות - תמיד תסמכי על שיקול הדעת שלך יותר מאשר על המכונה. גם אם כתוב בגוגל, גם אם ווייז אמר, גם אם נתנו עצות בפייסבוק – שום טכנולוגיה לא מתקדמת יותר מהמוח שלך ושום טלפון לא חכם יותר מהלב שלך. וזה יהיה נכון תמיד
פרטיות - לעולם אל תמסרי לאף אחד ברשת את השם המלא, את מספר הטלפון או את הכתובת שלך.
צנזורה - אנו סומכים על שיקול דעתך אך אנו בהחלט לא יכולים לסמוך על אחרים ולכן מידי פעם נבדוק את שיחותייך רק כדי לודא את ביטחונך האישי ושלמותך הנפשית - מאהבתנו אותך!
קשר בינאישי - תזכרי שקשר דרך המכשיר לא יכול להחליף לעולם קשר בינאישי המבוסס על קשר עין, הקשבה ודיבור מלב אל לב. וכאשר לא מתאפשרת שיחה פנים אל פנים, עדיפה שיחת טלפון מאשר התכתבות.
רשות - בשעות בית הספר המכשיר נשאר בתיק למעט לאחר קבלת רשות להתקשר אלינו.
שייכות - הטלפון הזה שייך לנו. הוא נמצא אצלך אך ורק בהשאלה. אנחנו קנינו אותו, אנחנו נישא בעלות המכשיר הראשון ומיגונו, את תשאי בעלויות החודשיות ,35 שקלים בכל חודש (או שטיפת האוטו- לבחירתך:) כמו כן בלאי כתוצאה משימוש לא אחראי או אבידה ברכישת מכשיר חדש .
תירגול - תתרגלי להשאיר מדי פעם את הטלפון בבית. בכוונה. ראי סעיף ה'.
אוהבים אותך,
ומאוד סומכים עלייך!
אבא ואמא

 

שתפו אותנו בכללים או בהגדרות השימוש שאתם הצבתם בבית שלכם לשימוש במכשיר

השאר תגובה

*