טיפ קל איך לחסוך בחשמל (אפילו בחורף)

0
588

 

הנה טיפ קל איך לחסוך בחשמל (וגם כסף, אפילו בחורף). כל כך פשוט, שלא תאמינו:
 

גם אם לא הייתם תלמידי המגמה לפיסיקה בבית הספר, אתם בודאי זוכרים את התופעה הטבעית שבה חום נוטה לעלות כלפי מעלה, וקור.. כמובן, "מעדיף" לרדת כלפי מטה. כל זה קורה באופן טבעי גם בחדר בזמן החימום. אבל, מכיוון שגובה של חדר ממוצע כמעט כפול מגובה אדם, חלק משמעותי מן החום בחדר יכול להיות גבוה מכדי שנוכל ליהנות ממנו באמת. כל זה נכון שבעתיים כאשר מדובר בילדים ותינוקות. תינוקות וילדים צעירים הם בני הבית הנמוכים ביותר. הם לא רק נמוכים בגובה הטבעי, אלא גם נוטים להימצא זמן רב בחלק הנמוך ביותר של החדר. במילים אחרות – דווקא מי שהכי זקוקים לסביבה בטוחה, סביבה חמימה, נמצאים דווקא באזורים הקרים ביותר בית.

מה הפתרון לבעייה ?

פשוט מאוד – לא משנה אם אתם מחממים את הבית בעזרת מערכת מיזוג אוויר או מזגן נייד, תנור עצים, תנור נפט או תנור אינפרא אדום – את החום ש"בורח" למעלה קל מאוד להוריד בעזרת... מאוורר תקרה.  כן, נכון – מאוורר תקרה הוא הפתרון היעיל ביותר להוריד, ו"לערבב" את החום בחלל החדר. כך, הוא מעלה את נצילות התנורים (מגביר את היעילות שלהם), ובדרך הזאת ניתן לצרוך פחות חשמל, דלק, גז או עצים. כמו שאמרנו - פתרון פשוט איך לחסוך בחשמל וכסף גם בחורף.

עוד טיפ קטן, להגדיל את החסכון:
הקפידו על איטום טוב של הבית. זה נכון בקיץ ונכון מאוד גם בחורף. בית יבש, שהקור אינו חודר אליו מכל חרך וסדק, מבודד טוב יותר ושומר היטב על החום הפנימי (יחד עם זה זיכרו את הכלל הזה: תמיד, תמיד, תמיד להשאיר פתח לכניסת אוויר טרי מן החוץ)
* איטום היטב – חרכים, פתחים, בעזרת התאמה מדויקת ותוספת של סרטים או פסי איטום אשר מיועדים בדיוק לזה
* איטום היטב – צבעים / נזילות / תקרה / גג
* שימוש בצבעים וחומר איטום לא רעילים / בטוחים – אקולוגים  תו ירוק
* איטום ובידוד – שימוש בחלונות עם זכוכית כפולה (חלונות, דלתות הזזה, דלתות כניסה אם יש בהן חלון גדול)

 

 

 

השאר תגובה

*