טיפ קטן איך לקלוף שקדים בקלות ובעיקר במהירות

0
2966

אם גם אתם חולים על מרציפן מתקתק וריחני, עם מרקם קטיפתי, ואולי בא לכם לאכול עכשיו כף של שקדים מתוקים טעימים, אבל ללא הקליפה השעירה והמחוספסת – הבעיה הראשונה שעומדת בפניכם היא לגלות איך לקלוף שקדים בקלות ובמהירות. זה נכון במיוחד אם אתם מעדיפים להכין מרציפן עם מרקם חלק, או להרגיש את השקדים נמסים על הלשון.

אם כך, מה הסוד ?

רגע אחד לפני שאני מגלה לכם איך לעשות את זה בדיוק, יש מקום לאזהרה קטנה: אם חשבתם לחסוך לעצמכם זמן וללכת לקנות שקדים קלופים מוכנים מראש, מה שלפעמים נקרא "שקדים מולבנים" – האם ידעתם שהקליפה החומה והמחוספסת נעלמה מהם בזכות תהליך שבו נעשה שימוש בכימיקלים, שבלשון המעטה אינם טובים כל כך לבריאות ?

לכן, רגע אחד לפני שאתם ממהרים לקנות חבילה של שקדים מולבנים – המלצה חמה: ודאו עם המוכר מהו תהליך הקילוף. אם מדובר בשקדים שנקלפו ביד – מעולה. אם לא – החליטו אם אינכם מעדיפים לעשות זאת בעצמכם.

עכשיו, הנה הטיפ הסודי שקיבלתי מאשפית מרציפן. עבורה, לקלף שקדים במהירות זה אתגר חיוני, ולצורך זה היא מפעילה את צוות ילדיה. לפחות את מי שיכולים לעשות את הפעולה הפשוטה שאתאר מייד מבלי להסתכן בבליעת השקדים.

רבים כבר שמעו על האפשרות לשפוך על השקדים הטריים מים חמים, ואז לקלוף אותם.  אבל, אם ניסיתם לעשות זאת ולא הצליח לכם כל כך, האם עשיתם את זה:

  1. הרתיחו מים, שפכו אותם על השקדים ותנו להם לעמוד כך למשך 2-3 דקות. כעת, שיפכו את המים.
  2. ועכשיו – השוס – הרתיחו את המים שוב, ושיפכו על השקדים פעם שנייה. המתינו עוד דקה או שתיים ושיפכו גם אותם. כעת, הם בטוחים לגמרי לשימוש גם לילדים ומוכנים לעבור לשלב הבא והקריטי.
  3. אם אתם כבר יוצאים לדרך – מייד תגלו איך בעקבות גל החום השני הקליפה החומה והשעירה ממש מתפצחת ומשתחררת מן השקדים בקלילות.

כל התהליך הפשוט הזה לוקח כמה דקות, ומה שחשוב הוא שזה נכון  גם כאשר מדובר בכמות גדולה של שקדים.

רק בינינו, גם אם הקלוף היה מתארך מעט, אם פיתוי כמו מרציפן נהדר מחכה לכם בסוף הדרך, לא הייתם מתאפקים עוד טיפה ?

השאר תגובה

*