חשיפה מאוצר תרופות סבתא – בננה בשלה לחיזוק מערכת החיסון

0
649

 

כידוע, להחליק על קליפת בננה יכולה להיות חוויה לא נעימה ואפילו מסוכנת. אבל, מסתבר שבננה בשלה מכילה כמה סודות חיוניים לבריאות, שהם הרבה יותר מ"רק" תרופות סבתא. בננה בשלה לגמרי, זאת עם כתמים כהים על רקע של קליפה צהובה, מייצרת חומר מדכא גידולים בשם TNF – ( "גורם נמק של גידולים", או באנגלית Tumor Necrosis Factor ). ריכוז של מחקרים וגם תוצאות רפואיות בבתי חולים מראים כי לחומר הזה יש תכונות ייחודיות להלחם בתאים אשר גדלים באופן לא נורמלי.

 

באופן טבעי, התפקיד המרכזי של ה TNF בגוף הוא וויסות הפעילות של תאי מערכת חיסון. ההפרשה שלו למחזור הדם עשויה להתבטא בעלייה של חום וגם חולשה. מצד שני, הוא ידוע כמעכב יצירה של תאי סרטן, ואף מקטין את יכולת ההתרבות של נגיפים (וירוסים). המחקרים מגלים עוד כי חומר זה מעורב גם במגוון רחב של מחלות, כדוגמת אלצהיימר (שיטיון), סרטן, דיכאון קליני ואפילו דלקות של המעי (כמו תסמונת מעי רגיז, למשל, IBD).

ככל שתמצאו על הקליפה ריכוז גבוה יותר של כתמים כהים - כך גדולה יותר היכולת שלה לחזק את מערכת החיסון. כלומר, ככל שהבננה בשלה יותר כך גדולה יותר היכולת שלה להלחם בסרטן.

שוב, מסתבר שאולי בכל זאת יש משהו בכל אותן תרופות סבתא מפולניה, הסבתא שטרחה והמליצה שוב ושוב לאכול את הבננה הרכה ביותר בסלסלת הפירות, בננה "דבש".

 

שיהיה לבריאות 🙂

 

רוצים להכיר עוד פתרון ייחודי, טבעי, לחיזוק מערכת החיסון:
לקטופרין_נוגד_דלקת_טבעי

 

 

השאר תגובה

*