לפניך החלק הראשון של אוסף התנסויות במרפאה עם מוצרי ניקן. מומלץ לקרוא תחילה את ההקדמה אשר באה לעשות מעט סדר בדברים. היא מבהירה כי חברת ניקן אינה טוענת טענות רפואיות כלשהן ומדובר כאן באוסף התנסויות אישי ופרטי. בהקדמה תמצא גם הסבר עם תיאור בהיר של שלוש רמות השימוש האפשריות עם מוצרי ניקן במרפאה וגם באופן עצמאי.

כאבי ברכיים

אמא שלי, כבת 60 באותו הזמן וכ 30 שנה אחות מוסמכת בבית חולים, סבלה מכאבים מתמשכים, מסיבה לא ידועה, בברך ימין. נראה שהשילוב של הגיל יחד עם עבודה גופנית מאומצת בהרמת חולים, עבודה במשמרות ושינויי טמפרטורה כתוצאה ממיזוג האוויר בבית החולים - כל אלה יחד היוו מערכת מורכבת ומאתגרת מידי לברך שלה.

בפרק זמן יחיד, כ 20 דק', של שימוש במדרסים המגנטיים + מטבע מגנטי EQL חצי קשיח (Kenko Mini) - חל שיפור מהותי (הכאבים נעלמו לגמרי) אשר נמשך עוד כחודשיים רצופים. הכאב חזר רק אחרי שעשתה פעילות גופנית מאומצת במיוחד (ירידה ברגל מפסגת הר מירון במסגרת של טיול קבוצתי).

אסטמה וקשיי נשימה

למרפאה שלי הגיעה ילדה, בת 9 פלוס, עם תלונה על אירועים רצופים של מצוקה נשימתית קשה. לילדה היסטוריה ארוכה של בעיות נשימה ותזונה לא מאוזנת. אחרי פניות חוזרות לחדר מיון (המרכז הרפואי בני ציון, בחיפה), בהן הוצעו לילדה מנוחה בהשגחה וגם עזרה תרופתית (ההורים העדיפו להימנע ממנה, ולהשאיר אותה רק כמוצא אחרון), הסכימו ההורים להציע לילדה גם מוצרים של ניקן.

בשלב הראשון קיבלה הילדה מטבע מגנטי EQL חצי קשיח (Kenko Mini), והיישום היה כמו תליון על החזה. בחרנו לתלות אותו בגובה שבהאזנה נשמע מוקד החרחורים. כדי לסייע לפעילות המגנטים, הילדה קיבלה המלצה לשתות כמות מים גדולה מהרגיל. כבר כעבור כשעתיים ניתן היה להבחין שיש שינוי קל בקולות הנשימה. הבדל זה היה ניכר מאוד (שמיעתית) תוך כ 3 שעות.

כעבור כשבוע הוספנו לה Pet Pad - זהו מזרן קטן שבו קיימות הטכנולוגיות המתקדמות של ניקן, אך הוא קטן במיוחד ופותח במקור כמרבץ עבור חיות מחמד. בין השאר, הוא כולל מגנטים סטטיים, סיבים ביו-קרמים עם פליטת אינפרא אדום ארוך, וחומרים אנטי-בקטריאליים טבעיים.

המזרן הומלץ במטרה להשיג השפעה מקיפה יותר על הגוף, בכלל, וכפתרון פרקטי בשעות הלילה והמנוחה, כאשר התליון נראה נייד ולא ממוקד (חשוב לשים לב, כי מדובר במוצר שייעודו המקורי לבעלי חיים קטנים בהרבה מילד, מבחינת העוצמה ומבחינת הגודל הפיזי שלו).

תוך שלושה ימים מתחילת השימוש במזרן - דיווחו ההורים על שינוי משמעותי בהרגלי השינה של הילדה: לראשונה, מזה מספר שנים, הילדה נרדמה בלילה וישנה ברציפות עד הבוקר.  הילדה נמצאה בבוקר במיטתה. במהלך הלילה היא חוותה שינה רגועה ועם מעט  מאוד תנועה.

העובדה הזאת משכה את תשומת הלב, מכיוון שבמשך שנים השינה שלה במיטה כללה הרבה מאוד תנועתיות וחוסר שקט, כולל דיבורים וצעקות. קשיי הירדמות היו דבר שבשגרה, כולל להירדם בחדר אחד ול"טייל" בבית כמעט בכל לילה. מספר פעמים בעבר טיולי הלילה שלה כללו גם תופעה מסוכנת של יציאה אל מחוץ לבית, כשהיא עדיין ישנה.

הילדה המשיכה להשתמש בשילוב של התליון והמזרון הקטן עוד כ 3 חודשים, עד שנרכשו עבורה מוצרים מתאימים יותר (התליון נשאר, והתווספו מדרסים מגנטיים, מערכת שינה מלאה של ניקן: מזרון, שמיכה, כרית, מסיכת שינה).

במהלך זמן זה דיווחו ההורים על עוד שני אירועים מיוחדים:

  • כעבור כ 3 שבועות מתחילת השימוש במוצר הראשון ביקשה הילדה, מיוזמתה, לאכול ירקות.

בעבר, עד תחילת השימוש במוצרים, כלל התפריט שלה בעיקר שניצל, צ'יפס ופיצה. ניסיונות חוזרים להציע לה ירקות או שינוי אחר, נתקלו בתגובות של התנהגות חריפה מאוד. תגובות אלה לא השתפרו גם בעקבות התערבות וטיפול פסיכולוגי.

  • כשלושה חודשים מתחילת השימוש במוצרים, ניתנו בביה"ס שבו היא למדה תעודות הסמסטר הראשון. 4 מורים (שלא היו מודעים לתהליך הנ"ל) ציינו בתעודה כי לאחרונה הילדה מתנהגת אחרת. הם ציינו שני תחומים במיוחד:

* הישגי הילדה בבחינות - עלו. למי שהכירו אותה הדבר נראה מוזר, מכיוון שתמיד נחשבה ילדה פיקחית. יחד עם זה, נראה שיפור ברור.

* מילדה מסוגרת עם תגובות תוקפניות, בד"כ, הפכה להיות פתוחה ומקובלת מאוד חברתית.

מגבלות תנועה מלוות בכאבים בכף היד

אחת מתלמידות קורס רפואי בו לימדתי, עובדת בכירה בטכניון, פנתה אלי עם תלונה של כאבים עזים עם מגבלת תנועה ברורה בבסיס האגודל. לדבריה, הכאבים והמגבלה נמשכים כבר מעל שנה. ההצעה שלי לנסות בעצמה מכשיר עיסוי מגנטי (Magboy) הובילה לשיפור תנועתי והפחתה מהותית בכאבים בתוך כ 20 דקות. הבעיה לא חזרה.

 

התכווצויות בכפות הרגליים בלילה (spasm), כתופעת לוואי של סוכרת 

אותה התלמידה סובלת ממחלת סכרת שנים רבות ומטופלת, בין השאר, בעזרת משאבת אינסולין. כתופעת לוואי של המחלה, נהגה להתעורר מידי לילה תוך סבל הנגרם עקב התכווצויות לא רצוניות  בכפות הרגליים (spasm). בעיה זו גרמה לה סבל רב וגם קשיים בהליכה. 3 ימים מתחילת השימוש במדרסים המגנטים היא דיווחה כי ההתכווצויות ברגליים נעלמו לגמרי, במהלך היום וגם בלילה.

 

שיפור באיזון סכרת

שוב אותה הגברת, דיווחה אחרי חודשיים של שימוש רצוף במדרסים מגנטים ( דגם Magsteps הדגם הוותיק של ניקן) - כי הרופא המטפל המליץ לה להקטין את מינון האינסולין שהיא מקבלת בצורה משמעותית – כ 20%, כתוצאה משיפור ניכר במצבה על פי תוצאות הבדיקות שערך.

 

הפרעות שינה קשות אצל חולה לויקמיה (סרטן דם)

חולה לויקמיה אשר שמע על מוצרי ניקן, ביקש להתנסות במערכת השינה. הוא דיווח על היסטוריה של שינה משובשת, 2-4 שעות שינה לא רצופה מידי לילה במהלך השנתיים האחרונות. לדבריו, גם לזה הצליח להגיע רק עם סיוע של 4-6 אמפולות מורפין. אחרי שהשתתף בפרויקט מיורקה (שימוש חוקי בסמים, כדוגמת מריחואנה, מחוץ לגבולות המדינה) ללא שיפור מספיק - נואש ממה שהרופאים הציעו לו.

כבר אחרי הלילה הראשון שבו השתמש במערכת שינה מלאה (מזרון מגנטי + שמיכה אינפרא אדומה + כרית מגנטית משולבת) דיווח על שיפור ניכר במצב השינה: שינה רצופה, כ 6 שעות (לראשונה מזה כשנתיים !) ואף ירידה בשימוש ל 2 אמפולות מורפין בלבד.

 

כאבי מחזור

מטופלת בת 35, אשר סבלה מידי חודש בגלל כאבי מחזור עד כדי הגבלה קשה על התנועה, דיווחה על שיפור תוך כ 15 דקות מרגע ששמה בכל אחד מן הכיסים הקדמיים של מכנסיה מטבע מגנטי סטטי EQL משולב FIR (Super Mini).

להמשך המאמר...

 

השאר תגובה

*