גאליה נצר

 

שלום,

שמי גאליה נצר, ומאז שאני זוכרת את עצמי אני עוסקת בחינוך. מנעורים והדרכה בתנועת נוער, להדרכה בצבא, עבור לשנים של עבודה במערכת החינוך הקונבנציונאלית כמורה, ועד הנחיית הורים, ילדים ואנשי עסקים בתחומי הבריאות ואיכות החיים. בנוסף לאלה, אני גם רעיה ואם לשלושה ילדים בוגרים.

לאורך השנים למדתי ואספתי לארגז הכלים שלי כלים אשר מסייעים בהבנה ובקשרים עם ילדים. סיימתי לימודי הוראה והסטוריה באוניברסיטת תל אביב, השתלמתי בשיאצו, רייקי, השיטה נוירו-התפתחותית של רמי כץ, העשרה אינסטרומנטלית על פי פרופ' פוירשטיין, תנועה לגיל הרך ועוד.

היום, יותר מתמיד, ברור לי שהיכולת לסייע לילדים לגדול בסביבה בריאה יותר היא הגורם המניע אותי. סביבה בריאה לגוף, לנפש וגם לרוחו של הילד. אני שמחה ללמד ולהאיר את נושא סביבת המגורים בה גדל הילד : מה כדאי או לא מומלץ שיהיה בה, ומכאן - גם להדריך הורים במערכות היחסים שהם מנהלים עם הילדים.
ממקום זה אני מנחה ילדים במפגש שבין עולמם לעולם המבוגרים, ומסייעת להם להביע את עצמם באופן בו יובנו בקלות רבה יותר.

אלה הן מילות המפתח המרכזיות בדרך אליה אתם מוזמנים להצטרף :

הקשבה - בהכללה, נראה שאנחנו נוטים להקשיב פחות מידי לעצמנו ולילדים. העובדה שיש עומס בחיי היומיום, ואצל רבים החיים מתקיימים במשפחה גרעינית ללא עזרה זמינה של התא המשפחתי המורחב, המסורתי, מקשה על פניות לעצמנו ולילדים. גיליתי, ששאילת השאלות הנכונות והקשבה למה שנאמר, ולמה שלא נאמר, נותנים את הידע והכלים לסייע.

אחריות אישית - עוד מושג אשר טעון משמעויות רבות. להבנתי, ילד בכל גיל מסוגל לקחת אחריות. מושא האחריות משתנה בהתאם לגיל הכרונולוגי ולבשלות הרגשית שלו ושלה. גם כאן, חיוני לעשות סדר במושג הבסיסי הזה כמו, למשל, מי אחראי למה ולמי. גישה כזאת מסירה הרבה מכשלות במערכות היחסים בבית וגם במערכות היחסים אשר נבנות מחוץ לבית.

הובלה - חינוך למצוינות, הצטיינות, הובלת דעה הם מאבני היסוד של משנתי החינוכית. היפוכה של הפסיביות, של תרבות "אז מה נעשה ?", "מישהו אחר כבר ידאג לדברים..." וכדומה. חלק משלמות האדם שאנחנו הוא למצוא את הנישה בה אנחנו יכולים להוביל את עצמנו, ואולי גם אחרים.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
 

אני מזמינה אתכם להיות חלק מהקהילה הפעילה שלנו - לגדול ולחיות בבית בריא.
זה המקום לשיתוף ידע וניסיון בתחום, לקבל מידע וחדשות איך ליצור ולשמור סביבת חיים בריאה בבית, לקבל ידע ואחריות מלאה על בריאות ילדיכם, וליהנות מעוד חידושים והפתעות בנושאי חינוך, אורח חיים ומשפחה.

שלכם,
גאליה נצר