האם חלב סויה או פולי סויה מונעים את סרטן הרחם

0
524

פולי סויה מהווים מקור מזון צמחי וטבעי באופן מסורתי כבר שנים רבות. השאלה היא, האם מעבר לשימוש המסורתי בתזונה טבעונית או תזונה צמחונית קיימים מחקרים אשר מראים יתרונות של שימוש בפולי סויה בצורות שונות, כמו חלב סויה או אחרות. לפניכם, תוצאותיו של מחקר אשר נערך בארה"ב בנושא הקשר בין צריכת סויה ומזונות דומים לבין סרטן הרחם.
 

מגוון של מוצרי מזון מן הטבע מכילים רמה גבוהה של איזופלבונים (isoflavones). אלה הם הורמונים טבעיים ממקור צמחי (פיטואסטרוגנים). הם מופיעים בכמות גבוהה במיוחד בקטניות כדוגמת פולי סויה, וגם באגוזים, ובמוצרי סויה מעובדים - חלב סויה או טופו, למשל. בכל אלה נעשה שימוש מסורתי מאות וגם אלפי שנים. כמות הצריכה השוטפת של איזופלבונים משתנה ממקום למקום. לדוגמא, ביפן ובאזורים מסוימים בסין מבוגרים צורכים מידי יום בין 20 ל-25 מ"ג איזופלבונים. כדי לבדוק את מידת ההשפעה שלהם - ערכה קבוצת חוקרים מאוניברסיטת הוואי מחקר שמטרתו לגלות האם קיים קשר בינם לבין הסיכון לחלות בסרטן רירית הרחם (השכבה אשר מצפה את פנים הרחם).

המחקר נערך בין השנים 1996 - 1993, והקיף קבוצה בת 46,027 נשים, כולן אחרי גיל המעבר (מנופאוזה), ולא עברו הסרת רחם. הנשים אשר השתתפו במחקר התבקשו למלא שאלונים, שבהם סיפקו מידע מפורט על הרגלי צריכת המזון שלהן ועוד משתנים אישיים משמעותיים. בתקופת המעקב שנערך אחרי מילוי השאלונים, במהלך כ 13.5 שנים, אובחנו עם סרטן הרחם 489 נשים בלבד.

אחרי שנלקחו בחשבון מגוון של משתנים כגורמי סיכון אפשריים לסרטן, קבעו החוקרים בבירור, כי אצל נשים אשר צורכות מגוון של איזופלבונים ברמה מוגברת קיים סיכון מופחת לחלות בסרטן רירית הרחם. רמה של סיכון מופחת נצפתה לא בקרב מי שצרכה פולי סויה, קטניות, או טופו בלבד בצריכה מוגברת - אלא, סך הכל של צריכת איזופלאבונים מסוגים שונים הייה המרכיב החשוב שהפחית את הסיכון.

המחקר פורסם בכתב העת Journal of National Cancer Institute בינואר 2012.

** לחצו כאן לקריאת המחקר המקורי (באנגלית)

 

רוצים לגלות תוספי מזון עשירים במיוחד באיזופלאבונים, תוספי תזונה טבעיים מבוססים על פולי סויה - לחצו כאן

השאר תגובה

*