האם בתי ספר הורגים יצירתיות ?

0
740

אחד הנושאים המעסיקים אותי כאם וכמורה הוא מקומו של בית הספר ומקומו של הבית וההורים בחינוך הילדים.
בסרטון שבחרתי לשתף כאן היום תוכלו לפגוש את סר קן רובינסון  מעלה את הטענה כי בתי הספר הורגים את היצירתיות ואינם מכינים את התלמידים לעתיד לבוא ....

כמה מילים על אתר טד TED  - זהו למעשה ארגון ותיק – הקיים משנת 1984.
TED הוא התגשמות חלומו של אדריכל ומעצב בשם ריצ'רד סול וורמן שחלם על שיתוף ב"רעיונות ששווה להפיץ". הוא יצר כנס המורכב ממדוברים בתחומים שונים כשכל דובר קיבל 18 דקות, על מנת שישאר ממוקד, אך במקביל יספר גם תוכן מרתק ומעמיק. בכנס טד הראשון הוצגו לדוגמא : רעיונות ואבי-טיפוס של הספר האלקטרוני (e-Book), סרטים תלת מימדיים ודגם ראשוני של מחשב חדש בשוק – המקינטוש.
כמו רעיונות חדשניים רבים, היה הכנס הראשון כשלון חרוץ ורק כעבור שש שנים ב 1990 הופק כנס שני שהפך לכנס יוקרתי ונחל הצלחה גדולה.

בשנת 2006 פורסמו לראשונה באתר של ארון טד שש הרצאות מצולמות מתוך הכנס שנערך באותה השנה. בתוך חודשיים מיום העלאת ההרצאות לרשת, צפו בהן מעל מיליון איש. מאז ההצלחה של ההרצאות המצולמות הללו רק גדלה, וטד מאפשרים כיום גם לבצע כנסים מקומיים, החיצוניים לכנס המרכזי והרשמי, ובכנסים אלו מצולמות שיחות ה-TEDx, שהפכו למפורסמות גם הן.

מיהו סר Ken Robinson ? קן רובינסון נחשב לאחד המנהיגים בעלי הכרה בינלאומית בהובלה של תחום היצירתיות, החדשנות ומשאבי האנוש בחינוך ובעסקים. הוא עובד לצד מערכות חינוך באירופה, ארה"ב ואסיה.
עד היום צפו בסרטון הזה מעל 40 מליון אנשים.

מוזמנים לצפות, להגיב ולשתף אחרים.

 

השאר תגובה

*