תרופות סבתא וטיפול טבעי בעצירות – בריא יותר לך ולמעיים

 

נכתב על ידי:ירון כהן

 

עצירות יכולה להיות בעיה כואבת, אולם טיפול בעצירות בתרופות מרשם עלול לעתים להחריף את הבעיה. ישנם דברים קטנים שניתן לשנות בכדי להשיב את הסדר על כנו. במקרים של עצירות טיפול באמצעים טבעיים ופשוטים גם לא יגרום לריצות תכופות לשירותים.

טיפול בעצירות חשוב במיוחד לנשים בהריון. עצירות היא אולי הבעיה השכיחה ביותר הפוקדת נשים בתקופת ההריון, תקופה בה נשים רבות נוטות לחפש תחליפים טבעיים לתרופות מחשש להשפעה על העובר. במקרי עצירות תרופות טבעיות הן לא תמיד הפיתרון המועדף. דוקא תרופות המבוססות על פוליאתילן גליקול נמצאו כמתאימות ביותר לנשים הרות.

הדבר הראשון שיש לעשות הוא לשתות יותר מים. התייבשות עלולה לגרום לעצירות. במקרה של עצירות טיפול במים הוא פתרון טבעי ומתבקש שנוטים להתעלם ממנו. בפעם הבאה שאתם סובלים מעצירות נסו לשתות הרבה מים ויכול להיות שהכל יסתדר תוך כמה שעות.

גם פעילות גופנית היא טיפול נגד עצירות שרבים מתעלמים ממנו. כאשר הגוף אינו פעיל במידה מספקת האיברים אינם פועלים כראוי וזה כולל גם את מערכת העיכול. פעילות גופנית ושתייה מרובה הם טיפול נגד עצירות פשוט ובחינם.

כאשר דנים בפתרון לעצירות תרופות סבתא הן גם דבר שאסור לשכוח. כולם יודעים ששזיפים מיובשים הם פתרון שמזרז את העניינים שנמצא בשימוש זה שנים רבות. שזיפים מיובשים עשירים בסיבים תזונתיים ובעיקר באשלגן. אשלגן מחזק את קירות המעי ומסייע לו לפעול כראוי. כאשר התזונה אינה כוללת כמות מספקת של אשלגן קירות המעי נחלשים והפעילות מואטת.

תה ירוק גם הוא מסייע לטיפול בעצירות. מלבד המרצת פעילות העיכול התה גם מסייע לפעילות מסודרת של המעיים. תה ירוק מעניק אפקט ממריץ קל שלא יגרום לבעיות בשינה או לעצבנות.

פרטים אודות כותב המאמר

מקור המאמר: אקדמיקס - ספריית המאמרים של ישראל

 

 ==========================================================================

למידע נוסף והזמנה של מיצוי עשב שעורה, מתקן טיהור מים חיים, לקטופרין פרוביוטיקה טבעית

וגם בפנייה ישירה אל מרכז השירות הארצי בטלפון  4828 629 04