בקהילה

גם אתם מרגישים שדווקא עכשיו יש מקום לפעילות חברתית בקהילה "כמו פעם", לעשייה מתוך אכפתיות אמיתית ויש בה גם תקשורת, מגע אישי ועזרה הדדית ? העלייה העצומה בשימוש בטכנולוגיה כמו תקשורת סלולרית, סמס וגם פייסבוק יכולה להרחיק אנשים זה מזה. אבל, היא עשויה גם להיות כלי מגשר על פערים של זמן, גיל ומרחק  (ואפילו מצב כלכלי). לדעתנו, אין תחליף לקשר ישיר ומגע אישי. יחד עם זה, בעידן המודרני האתגר הוא לדעת לשלב בין אדם וטכנולוגיה, בין הפרט והקבוצה, בין נתינה מכל הלב ללא ציפיה לרווחים, לבין פעילות עם כוונות כלכליות.

כאן, עומד לרשותכם מידע מגוון על פעילויות בקהילה - במציאות "האמיתית" וגם הוירטואלית, באינטרנט. ניתן להצטרף, להשתתף, לסייע ולקחת חלק בצורות שונות. אתם מוזמנים לעיין, לבחור במה מהן להיות מעורבים. רוצים לקדם פעילות חדשה, ולהגדיל את מעגל המעורבים בה - פשוט כיתבו לנו בתיבת התגובות ונעלה בהקדם כל פעילות מתאימה.

לנוחיותכם, הפעילויות מסודרות לפי תחומי העיסוק המרכזיים.
 

  הורים וילדים

מעגלי בריאות, ילדיםR

המעגלים הם אירועים ייחודיים בתוך הקהילה – מפגשים בגובה העיניים, אשר מהווים הזדמנות מיוחדת במינה לשיתוף, למידה, התנסות וחוויה. אלה הם מפגשים יזומים ומאורגנים של הורים עם הורים, ושל הורים עם יועצים ומטפלים מקצועיים במגוון הרחב של התחומים החיוניים עבור ההורה והילד.

"מעגלי בריאות, ילדיםR" הם מעגלי ה"ביחד" של השבט המודרני. מקום מפגש שכל כך מרגישים בחסרונו היום. מקום בו ניתן להתייעץ מבלי לחשוש שמא מישהו שופט אותנו, לקבל עצה אמיתית מכל הלב מ"זקני השבט", ולהעביר את מיטב הידע והניסיון האנושי גם הלאה.

במפגשים אלה, אשר מתקיימים במקומות שונים בארץ, יכולים כל אחד וכל אחת להעלות כל שאלה ולבחור את המענה והייעוץ המתאימים ביותר. כאשר עצה חד פעמית אינה מספיקה, ניתן ליצור קשר אישי למפגשים נוספים.

הצטרפו כאן למעגל בריאות, ילדיםR הקרוב

 
  ילדים ונוער

בית השנטי

בית השנטי, אשר פתח לראשונה את דלתו לבני נוער בשנת 1984, משמש גם כבית זמני, וגם כמסגרת ארוכת טווח לנוער בורח וחסר קורת גג, בגילאים 14-21 ללא הבדל דת, גזע, מין או מגדר. בבית השנטי אנו מטפלים בבני נוער שנמצאים בסכנה מיידית או עומדים בפני הידרדרות לאלימות פיזית, ניצול מיני, עבריינות, זנות וכיוב'. בנוסף, אנו מפעילים תוכניות מנע לבני נוער בסיכון בכל רחבי הארץ. במהלך שנות פעילותו, בית השנטי עבר כברת דרך, בעיקר בייחודיות דרכי הטיפול שפיתח עבור נוער במצוקה.

לעמותת "בית השנטי" שני בתים; בית השנטי בשכונת נווה צדק בתל אביב  וכפר הנוער "בית השנטי במדבר" הממוקם על הדרך מבאר שבע למצפה רמון, כ- 5 ק"מ משדה בוקר .

צוות בית השנטי פיתח מודל, אותו ניתן להטמיע בכל מדינה אשר מחפשת לתת פתרון לבני נוער בסיכון. בחזוננו, הגישה הטיפולית שלנו תהווה מודל גלובאלי ועמותת בית השנטי תהווה ארגון גג עולמי, אשר יעודד שיתופי פעולה ליצירת עולם הוגן ובריא יותר.

ניתן לסייע בברכה באמצעות התנדבות או תרומות

  סטודנטים

אם אתם סטודנטים בירושלים, ואם אתם מכירים כאלה - ההצעה הזאת עשויה להיות מתאימה אם אתם מעוניינים לקבל מלגת לימודים יחד עם סיוע לקהילה ולסביבה.סטודנטים_איך_לקבל_מלגת_לימודים_לאוניברסיטה_בירושלים_וגם_לעזור_לחברה_ולסביבה

רוצים להוביל מיזם למען החברה והסביבה ? לרכוש ניסיון חשוב בקידום פרויקט, ועוד לקבל על זה מלגה ?
בואו להיות רכזי פעילות במיזם המלאכים של עמותת מלי.
זהו מיזם סופר מגניב אשר מאפשר לאזרחים לעשות שימוש חוזר ולמחזר חפצים שונים כתרומה לעמותות שאתם בוחרים בעצמכם. הפעילות מתקיימת בכל יום השישי האחרון של החודש בגבעה הצרפתית ובבית הכרם.
שילוב נהדר לקבל סיפוק גדול וגם מלגה של 2,000 ₪.

לקבלת הפרטים ולהגשת בקשה למלגה הכנסו לקישור הזה https://drive.google.com/open

  נשים

מעון חירום לנשים

עמותת מעון חירום לנשים (ע"ר) מפעילה מעון (מקלט) לנשים מוכות ולילדיהן. המעון, הממוקם באזור הצפון, מספק בית חם, תומך ובטוח ומגוון שירותים לנשים ולילדים שנאלצו לנטוש את ביתם ואת שגרת חייהם ולברוח אל המקלט. הנשים והילדים ששוהים במעון הגיעו אליו מכל רחבי ישראל - מכל העדות, הדתות והמגזרים.

מעון חירום לנשים מספק לשוהות בו ולילדיהן שירות רגיש מבחינה תרבותית, ולשם כך מעסיק צוות עובדות וחבר מתנדבים הכוללים יהודיות ילידות הארץ, ערביות ישראליות ועולות ותיקות. המעון קולט נשים וילדים ומספק להם שירותים "מסביב לשעון" - 365 יום בשנה, 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

עמותת מעון חירום לנשים פועלת בשיתוף פעולה עם "עיגול לטובה" שעוסקת בגיוס תרומות מאנשים פרטיים, עבור מספר מצומצם של עמותות נבחרות שעומדות בקריטריונים של שקיפות והתנהלות תקינה.

עמותת מעון חירום לנשים דורגה ע"י ארגון "מידות" ובשאלה "עד כמה ההשקעה של תורמים בטוחה במעון" זכתה לציון של 4.5 מתוך 5. בנוסף, העמותה זכתה בתו מידות לאפקטיביות.

עמותת לא
לחימה באלימות נגד נשים

עמותת ל.א., הקיימת החל מספטמבר 1977, הצליחה להביא למהפך במודעות החברה הישראלית לתופעת האלימות מבית. הנושא נחשף לכל בית בישראל, לכנסת, למשטרה, למשרדי הרווחה, הבריאות, הקליטה, הפנים, החינוך והשיכון.

ב 3 מקלטי העמותה - בהרצליה, חדרה וראשל"צ - הראשון בהם הוקם בתחילת 1978, שהו מעל ל-10,000 נשים וילדיהן. ילדים מהווים כ- 60% - 65% מתושבי המקלטים.
בשנים הראשונות לקיום המקלטים, רוב הנשים שהגיעו אלינו היו נשים יהודיות מכל רחבי המדינה. רובן ממוצא מזרחי. לימים הגיעו נשים ערביות (כולל בדואיות ודרוזיות). נשים אתיופיות היו כבר בחודשים הראשונים של המקלט ועם השנים הלך מספרן וגדל. בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת החלו להגיע עולות מחבר העמים: יהודיות, נוצריות, נשים ללא דת ומוסלמיות.
נחשפנו לתופעה הנוראה של קרבנות סחר בנשים ונתנו מחסה לעשרות נשים שברחו מסרסורים אלימים, תוך יצירת קשר עם שגרירויות ומשטרת ישראל, משרד הרווחה וכנסת ישראל. בשנים האחרונות החלו להגיע אלינו נשים, עובדות זרות - עם ובלי רישיונות עבודה, המוכות ונחבלות ע"י בני זוגן. כל קבוצה עם המאפיינים הייחודיים והבעיות המיוחדות.

העמותה מגישה ייעוץ משפטי. בנוסף, אנו עורכות ימי עיון וסדנאות במקלט לגופים שונים, וגם יוצאות מחוצה לו להרצאות בצה"ל, תלמידי תיכון, אנשי משטרה, רופאים, אחיות, ארגוני נשים, ועוד.
עמותת ל.א. קיבלה את אות המופת של כנס שדרות 2006, מייסדת ויו"ר העמותה, רות רזניק: הדליקה את המשואה ביום העצמאות 2000, קבלה את פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים ל-2008, ואת פרס ישראל על מפעל חיים ביום העצמאות 2009.

 
  בקהילה

התנדבות מתי שנוח לך

חברה טובה, מדריך הפנאי של עולם ההתנדבות, מאפשרת לאלפי ישראלים אכפתיים לקחת חלק בשלל פעילויות של התנדבות ומעורבות חברתית, למרות עיסוקים רבים ושגרת חיים אינטנסיבית. אז אם אתם מחפשים להיפגש עם אנשים טובים ולעשות מעשים טובים, הצטרפו אלינו. אתם בחברה טובה.


לקט ישראל - בנק המזון הלאומי

לקט ישראל הוא בנק המזון ורשת הצלת המזון הגדולים ביותר במדינה, המטרה העיקרית של לקט ישראל היא למגר את בעיית חוסר הביטחון התזונתי באמצעות הצלה וחלוקה מחדש של עודפי מזון לטובת אוכלוסיית הנזקקים בישראל. הארגון מציע התנדבות בימים חקלאיים, תרומות עוד קרא עוד

  איכות הסביבה
חיים_וסביבה_ארגון הגג של הארגונים הירוקים לשמירה על איכות הסביבהחיים וסביבה

"חיים וסביבה" - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל מאגד כ-130 ארגונים סביבתיים מכל רחבי הארץ, הפועלים במגוון תחומים ודרכי פעולה לקידום איכות הסביבה, בריאות הציבור וצדק סביבתי וחברתי. מאז הקמתו בשנת 1974, פועל חיים וסביבה לחיזוק ארגוני הסביבה, קידום מדיניות סביבתית בישראל, והגברת מעורבות הציבור בתהליכי קבלת החלטות בכל המגזרים.
חיים וסביבה פועל בשם התנועה הסביבתית כולה לקידום סדר יום סביבתי בציבור הישראלי, ואחראי לאירועים הציבוריים המובילים וביניהם טקס "הגלובוס הירוק" המתקיים מזה 10 שנים ברציפות, יום הסביבה השנתי בכנסת, קמפיינים ציבוריים כגון "ירוק עכשיו" ו"היוםיום" ועוד.
חיים וסביבה מוביל את פעילות קואליציית "דרכים לקיימות" המונה כ-30 ארגוני סביבה ופועלת מזה עשור לקידום מדיניות לאומית של פיתוח בר קיימא והתמודדות עם משבר האקלים. בנוסף, חיים וסביבה מרכז את ייצוג ארגוני הסביבה בכ-60 ועדות תכנון וסביבה, ומקדם את הפעילות הסביבתית בעיריות במסגרת ועדות הסביבה העירוניות

מרחב – התנועה לעירוניות בישראל

התנועה לעירוניות מתחדשת בישראל היא עמותה רשומה המונה כיום יותר מ- 500 חברים: מתכנני ערים, אדריכלים, אדריכלי נוף, אנשי אקדמיה, עובדים קהלתיים, כלכלנים, יזמים, אנשי עסקים, מתכנני תנועה, פעילי סביבה, סוציולוגים, עורכי דין, שמאים, עובדי ציבור ואזרחים שחשוב להם לשנות את מצב הערים בישראל לערים משגשגות שטוב לחיות בהן.

מרחב הוא הארגון היחיד בישראל המתמקד בשינוי הסביבה העירונית הבנויה ופועל לפיתוח המדיניות והכלים המקצועיים הנחוצים ליצירת שינוי. מרחב פועלת מתוך גישת תכנון כוללנית המתייחסת להיבטים הפיזיים, הכלכליים והחברתיים של החיים העירוניים על מנת להשיג שינוי בר קיימא.

הזכות לנשום אוויר נקי

הצטרפו לעצומה אשר מקדמת מודעות ומעורבות לאוויר נקי מעשן וממזהמים אחרים

מטה מאבק הוקם ע"י אזרחים שלא מוכנים לנשום עשן של שריפת אשפה המלווה בריח נורא ונאבקים על זכותם לנשום אויר נקי. אנו פועלים ברמה ארצית ומייצגים למעלה מ 20 יישובים ברחבי הארץ שנפגעים כתוצאה משריפת פסולת.
 
מושבים חקלאיים וכפרים מפרים את החוק ושורפים פסולת מידיי יום, במקומות רבים באופן גלוי לאור יום, ובאחרים מייד עם רדת החשיכה, כך שריפת פסולת הפכה לשגרה מכוערת.נשרפת פסולת מסוגים שונים: פסולת חקלאית, פסולת של בעלי עסקים ופסולת ביתית. לדוגמה: ניילונים, פלסטיק, צמיגים, שמנים ודלקים ועוד. במהלך שריפת הפסולת משתחררים חומרים רעילים ביותר אשר גורמים למחלות שונות בדרכי הנשימה ומעלים את הסיכוי לחלות בסרטן.

שריפת פסולת באופן פיראטי פוגעת בכולנו ללא הבדל גזע מין ודת. במיוחד היא פוגעת באוכלוסיה חלשה מבחינה בריאותית כגון ילדים וזקנים. הנזק אינו מסתכם בזיהום האוויר, אלא מזהם גם את מי השתייה היות והחומרים מזהמים את הקרקע ומחלחלים למי התהום וגם למזון שכולנו אוכלים.

הצטרפו לעצומה אשר תשלח למשרדי הממשלה הרלוונטיים והרשויות המקומיות על מנת לגרום להם לפעול סוף סוף ולהפסיק את התופעה. עייפנו מלנשום אוויר מזוהם!

 

עמותת אוויר נקי - העמותה נגד עישון

מטרתה הראשית היא מיגור העישון הכפוי במקומות ציבוריים, אולם גם מאבק בעישון באופן כללי.
אנו נותנים הכוונה וכלים איך להתמודד עם מקומות ציבוריים שאינם מונעים עישון בשטחם - לשלוח טפסי תלונה לגורמים הרלוונטיים ברשויות המקומיות עם העתקים לגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות, לתבוע מקומות, לפנות לתקשורת וכו'.
אנו מעוניינים להוות קבוצת לחץ למאבק בעישון בכלל ובעישון הכפוי במקומות ציבוריים בפרט.

* הדרכה לגבי שליחת טופסי תלונה על מקומות מעושנים לגורמים הרלוונטיים ברשויות המקומיות
* הרשימה השחורה של מקומות בילוי מעושנים

אתר העמותה
דף הפייסבוק

מל"ך - מחשבים לכולם

פרוייקט מל"ך (מחשבים לכולם) של אגודת הסטודנטים בטכניון עוסק בשיפוץ מחשבים ובתרומתם לקהילה. יש לכם מחשב ישן או לא תקין שאתם מעוניינים להיפטר ממנו, ומחפשים דרך ראויה לעשות זאת ? פנו אלינו ועזרו לנו לתרום לקהילה !

 

רכזי מל"ך באגודה הם:
ערן ירקוני:   052-6121442       במייל:    melech@asat.org.il
אביב ברק:   052-3211255      במייל:    melech@asat.org.il

 

 

  בעלי חיים
תנו לחיות לחיות

 

 

עמותת "תנו לחיות לחיות" הוקמה בשנת 1986 במטרה לספק עזרה מיידית לבעלי חיים נטושים והנתונים במצוקה, לשקמם ולמצוא להם בתים מאמצים.

בישראל נמצאים אלפי כלבים וחתולים חסרי-בית, פצועים ונתונים למעשי התעללות. אלפים מהם מתים מדי חודש! חלקם מומתים בידי הרשויות וגורמים שונים, הנוקטים בדרכי השמדה אכזריות לפתרון בעיית ההתרבות הבלתי מבוקרת של בעלי החיים. חלקם מתים בסבל, קור ורעב ברחובות. העמותה נוסדה על-מנת לסייע לבעלי החיים הללו בטווח המיידי, ולמנוע את ההתרבות והסבל בטווח הרחוק, על ידי עיקורים.

במשך 20 שנות קיומה, מצאה העמותה בתים מאמצים לכ- 30,000 כלבים וחתולים, עיקרה כ- 45,000 בעלי חיים וסיפקה סיוע וטיפול ווטרינרי לעשרות אלפים נוספים ובהם גם סוסים, חמורים, תנינים, דולפינים, גמלים וכל סוגי החיות שנמצאו במצוקה והיו נתונים למעשי התעללות. כמו כן פועלת העמותה במישור המשפטי ונלחמת נגד התעללות והפקת רווח על חשבון חייהם של בעלי החייםבמסגרת פעילות זו הוגשו אלפי תלונות במשטרה, מאות תביעות אזרחיות ועתירות לבג"צ.

בנוסף, מעבירהתנו לחיות לחיות הרצאות בבתי-ספר וארגונים חינוכיים במטרה לחנך את דור העתיד לאהבת בעלי חיים וזכותם לחיות.
מתקני העמותה כוללים משרד בתל-אביב, הפועל גם כמוקד פניות לגבי בעלי חיים במצוקה, ובית מחסה לחיות, הממוקם במשק דרור (בכניסה לעיר רמלה), המהווה מרכז לאימוץ חיות ולטיפולים וטרינריים מוזלים.