גם אצלכם הממ”ד חדר ילדים או חדר תינוקות ?

0
5052

גם אצלכם הממ"ד חדר ילדים או אולי חדר תינוקות ? אם כך, כנראה תרצו לגלות איך להגן על הילדים מפני סכנות השהייה בו !!

 מדינת ישראל היא בין המדינות המובילות בעולם בתחום ההגנה האזרחית והשמירה על בטחון התושבים. זאת הסיבה שבכל בית מודרני קיימת היום חובה לכלול מרחב מוגן ובטוח למקרי חירום, לא עלינו. מכאן באים הממ"ד - מרחב מוגן דירתי, או המרחב המוגן הקומתי, במקרים של מבני עסקים ותעשייה. אבל, הממ"ד מתוכנן כדי לאפשר שהייה מוגנת לזמן מוגבל בלבד. שימוש מתמשך בו לפרקי זמן ארוכים אינו כדאי ואף עלול להיות מסוכן ממש, בעיקר אם אתם  מייעדים אותו להיות חדר ילדים, חדר נוער או חדר תינוקות.

מדוע ? למה זקוקים תינוקות וילדים לשם התפתחות וגדילה תקינה ?  

בנוסף לאוכל איכותי ומים נקיים חובה לתת אוויר נקי וצלול וגם למנוע זיהום אלקטרומגנטי מסוכן. המים, האוויר והמזון הם חומרי הבניין של הגוף. הם האחראים להתפתחות המוח, השרירים והעצמות. הם המאפשרים התנהגות תקינה של מערכת העצבים ושל הפעילות ההורמונאלית. חומרי ההזנה האלה נעים בגוף באמצעות מערכת הדם, וכדי שזו תפעל כשורה חשוב לאזן בין פעילות לבין מנוחה, וגם לשהות בסביבה שבה קיים שדה מגנטי תקין, קרוב לטבע.

אבל, ממ"ד מתוכנן ומיועד לשמור עלינו במצבי חירום בלבד, ובמצבים כאלה נעשה וויתור על חלק מן התנאים החשובים ביותר לחיי היום יום. כמו שהממ"ד מגביל את מרחב התנועה, הוא פוגע וגם מונע מן הסביבה הטבעית להגיע אלינו. "הסביבה הטבעית" אינה עניין לכמה טבעונים או משוגעים לדבר. לפגיעה הזאת עלול להיות מחיר כבד מאוד !!
כבר ידוע כי חומרי הבנייה של הממ"ד מכילים גם חומרים אשר עלולים לפלוט קרינה מייננת. קירות הממ"ד, וגם הרצפה והקירות, כוללים רשת ברזל לחיזוק והגנה במקרים של פגיעה או זעזוע קשה. אבל, רשת המתכת הזאת יוצרת כלוב מתכתי אשר מונע מן השדה המגנטי של הסביבה להגיע תקין אל היושבים בחדר.

הרפואה המודרנית זיהתה כבר מזמן בעיות בריאות, גם בגוף וגם בנפש, אשר עלולות להיגרם כתוצאה מחסר בשדה מגנטי. במילים אחרות, שהייה יותר מידי זמן רחוק מן הטבע עלולה לגרום לירידה במצב הרוח, לחץ נפשי, חרדות, דיכאון ואף יותר מזה. הפרעות שינה, קשיי נשימה, בעיות עיכול ושינויים בהתנהגות כל אלה נצפו אצל אנשים אשר שהו תקופות שונות בכלובי מתכת (בשפה המקצועית מכונה מבנה כזה כלוב פאראדיי, Faraday Cage ).

אם חשבתם שכאן נגמרת הבעיה, אולי כדאי לחשוב פעם נוספת. הכוונה היא, שכלוב המתכת וקירות הבטון הם סוג של הפרעה פסיבית. כלומר, הם פשוט נמצאים שם, חוסמים את הקשר בינינו לבין הסביבה הטבעית. אך, קיימת גם הפרעה אקטיבית, פעילה, שאותה כמעט התרגלנו לקבל כמובנת מאליה.
הכוונה היא לשדה החשמלי שהוא תוצאה של החשמל אשר זורם בחוטי החשמל בקירות הממ"ד. אל תשלו את עצמכם - גם כאשר המתגים או מכשירי החשמל כבויים, עדיין זורם חשמל בקירות, בתקרה ומתחת לכפות הרגליים !!. השדה החשמלי הזה שונה מאוד מעוצמת החשמל אשר זורמת באופן טבעי בתאי הגוף ובמערכת העצבים, והוא משפיע עליה ברציפות וללא הפוגה.

אז מה ניתן לעשות ?

ראשית, ודאו שיש לכם בבית או בקרבתו מרחב מוגן. זה כדאי ומומלץ מאוד לשעת חירום. אבל, בחיי היום יום הוא אינו מתאים כמרחב מגורים בטוח ובריא. במיוחד, איננו מיועד להיות חדר תינוקות, חדר ילדים, חדר נוער או חדר משחקים עבורם - כולם מתפתחים ורגישים במיוחד לשינויים בסביבה הטבעית שלהם. אבל, אם בכל זאת אין ברירה, זה מה שניתן לעשות היום:

כדי לקבל אוויר נקי, אוויר צלול ובטוח לנשימה  - שימו בממ"ד מטהר אוויר. לא, הכוונה איננה למכשיר אשר מפזר ריח, הוא עלול רק להגביר את זיהום האוויר. מטהר אוויר איכותי לבית הוא מכשיר אשר שואב את האוויר אשר בחדר, מעביר אותו דרך סדרה של מסננים אשר מנקים ממנו את כל גורמי הזיהום המסוכנים, ומחזיר לחלל החדר אוויר נקי וצלול. כאן, תוכלו להכיר את מטהר האוויר לבית אשר נחשב היום המתקדם מסוגו בישראל ועולם.

כדי להגן על הילדים מפני המחסור בשדה המגנטי, עקב שהייה ממושכת בחדר - תנו להם לישון על מערכת השינה אשר פותחה במיוחד לשם כך -  להחזיר את הטבע לחיים. כאן, תוכלו לקבל עוד מידע על מערכות השינה המתקדמות ביותר, אשר כוללות מזרן, שמיכה, כרית ואף מסיכת שינה לעיניים. בפריטים אלה משולבים מגנטים, לטקס טבעי וגם בדים ייחודיים חוויסות הטמרפרטורה בשעת המנוחה והשינה. יחד, הם יוצרים סביבה טבעית גם בתוך הבית.

בכל מקרה, העדיפו להקטין את השהייה בממ"ד למינימום האפשרי. אם הוא משמש בכל זאת כמרחב שינה, רצוי שבשעות העירות ישהה הילד במרחב אחר.

אם הממ"ד משמש חדר עבודה, גם אז ניתן להגביר את הבטיחות לילדים השוהים בו, באמצעות מושב מתקדם. ריפוד כזה מניחים על הכסא, והוא מספק הגנה מוגברת בסביבה המטרידה הזאת בעזרת האמצעים כמוהם ניתן למצוא במערכות השינה שהזכרנו למעלה.
** למידע נוסף וייעוץ אישי אתם מוזמנים לשוחח כאן עם גליה נצר : 04-6294828

השאר תגובה

*