את המסיכה הזאת אי אפשר להסיר – אבחנת האופי והיכולות על פי תווי הפנים והגוף

0
481

** אומרים שהעיניים הן ראי הנשמה - איך הן חושפות נטייה לחשיבה אנליטית או רגשות דווקא ?
** אם השפתיים מבטאות יכולת מילולית, איך הן מגלות קפדנות וקושי לקבל רעיונות חדשים ?
** רוצים לדעת איך לזהות, בלי מילים, מה אנחנו מעדיפים - אנשים או חפצים ?

 

על כל אלה והפתעות נוספות בהרצאה המרתקת:

את המסיכה הזאת אי אפשר להסיר

אבחנת האופי והיכולות על פי תווי הפנים והגוף

 

בתחומים שונים של הפסיכולוגיה והביולוגיה, ובמיוחד ברפואה הסינית, נמצא כי  הפנים הם אוצר בלום של מידע. באופן מפתיע, המידע הזה זמין לשימושו של כל המעוניין. הפנים משקפים תכונות גנטיות וגם יכולות נרכשות במהלך החיים. הם מעידים על עברו של האדם כמו גם על נטיותיו.

הפנים הם אחד האמצעים הראשונים שבהם אנו נעזרים במהלך הקשר עם בני אדם אחרים. כאשר אנו רוצים לקלוט, או להעביר, מסרים - יש למפגש פנים אל פנים חשיבות מיוחדת. הרושם הראשוני, למשל, מושפע מאוד ממראה הפנים. במהלך שיחה - מבט מיוחד, קימוט האף או הנעה של הגבות, עשויים להקנות משמעות שונה לגמרי למילים שאותן אנו שומעים, או משמיעים. כל אלה, מאפשרים לאתר את נקודות התורפה והחוזקות האישיות ולנצל אותן למטרות שונות.

למה, למשל ? הנה כמה דוגמאות:

בתחום החינוך המידע מסייע להתאים את הגישה האישית של המורה לתלמיד ולסייע בייעוץ ובהכוונה. אנו יכולים לזהות את "האופטימי  הנצחי", מי שיתמוך בצוות בשעת משבר, או את בעל המחשבה האנליטית והריחוק הרגשי אשר נדרשים כדי לסייע בצוות קבלת החלטות. הידע הזה מאפשר גם לזהות את הגישה המתאימה כדי לשכנע ברגע קריטי, וליצור סביבה שבה כל אחד פועל ונותן את המיטב שבו.

הרפואה עושה בידע הזה שימוש לזיהוי בעיות בריאות ולאפיין את התכונות אשר מאפשרות להתגבר עליהן.

בתקשורת בין אישית ניתן ליצור קשר מדויק ויעיל יותר. להבין טוב יותר "מאיפה מגיע" השותף לשיחה, ומכאן, גם איך לנווט את הקשר ביעילות.

בחיי המשפחה מסייע הידע הזה לכל אחד ואחת לפתח כבוד ורגישות הדדית בין בני הזוג ועם הילדים. להקשיב טוב יותר וגם אחרת למה ואיך שאומר כל חבר במשפחה. להתמודד טוב יותר עם התגובות הנדרשות.

 

על המנחה:
נריה נצר שימש מנכ"ל חברת "אינדו - שיפור ביצועי אנוש" מאז שנת 1996. למד ביולוגיה, פסיכולוגיה, רפואה סינית ואומנויות לחימה.בעבודתו הוא משלב ראיה רחבה, יכולת ייחודית של הקשבה, אבחון והתאמת התהליך הטיפולי לאדם. מאז שנת 1988 הוא מטפל, מדריך ויועץ במגזר הפרטי והציבורי.

 

לחצו כאן לתיאום מועד להרצאה אצלכם

שתפו והצטרפו אלינו למפגש מפתיע ומרתק.

 

 

השאר תגובה

*