אפל ופייסבוק מציעות להקפיא את הביציות שלכן מעכשיו

0
325

גם אתכן הכותרת הקפילהקפיא ביציות - תנאי חיוני להתקבל למקום עבודה היום ?צה ?

שמחה לשמוע !!!

כי אותי היא ממש הקפיצה - האם באמת אין גבול לחדירה לפרטיות האדם בחברה המודרנית ?

מעבר לעובדה כי זוהי הכותרת של מאמר מרתק שפורסם באתר onlife (נכתב ברגישות רבה על ידי טליה פלד קינן), אתן וודאי רוצות לדעת מה בדיוק עומד מאחוריה, ולמה בחרתי להעלות את הנושא. האם זה נכון שמעכשיו אפל ופייסבוק מציעות להקפיא את הביציות שלכן ??

בואו נתחיל בצעד הראשון. מכתיבתה של טליה פלד קינן עולה כי חברות אפל ופייסבוק הן שתיים מבין החברות המתקדמות אשר מציעות היום לנשים הרוצות להצטרף לצוות החברה לעבור הקפאת ביציות.
דואגות לעלות היקרה ? אין צורך. הפעולה תבוצע במימון החברה, הכל כדי לאפשר לכל אישה להתמקד ולהתמסר כל כולה לעבודה, מבלי להיות מופרעת בדברים בלתי רלוונטיים, כמו ילדים או משפחה.

בבוא היום, במידה והעובדת תתפנה מעיסוקיה, תגלה שהזמן החולף הוביל לגיל בו עוד רגע היא עומדת לאחר את רכבת ההורות, אל לה לדאוג.
אל לה לדאוג לביציות שפוריותן יורדת בשל מתח, סטרס ממקום העבודה או בשל סביבה רווית קרינה המשפיעה על מאגר ה DNA בכל ביצית - הרי הוקפאו עבורה ביציות משובחות המחכות למועדן.

מצד אחד, יש וודאי מי שיראו את ההצעה כמהפכנית המאפשרת חופש פעולה ללא מגבלות.

בכל ליבי אני מקווה שרובכן, כמוני, מזדעזעות מהיפוך היוצרות בעולם המודרני.
מסתבר כי עבור יותר ויותר חברות עסקיות ערכים כמו משפחה, גידול ילדים, זמן פנוי לתחביבים ובילוי עם המשפחה הופכים להיות מושגים שוליים בלבד.
החופשות הרבות אשר "נכפות" על ההורים בשל חופשת קיץ או חופשות החגים, מוצאות הורים לא מיומנים בתקשורת עם ילדיהם. הורים לחוצים אשר מייחלים רק לרגע שבו תגמר החופשה והם יוכלו להחזיר את החיים למסלולם הבלתי מופרע. מקומם של הילדים הרי ידוע - בין הגדרות המגינות של גן הילדים, או עם המורים בכיתות בתי הספר, לא ?!

מדהים, אך הורים רבים מקדישים למעלה משני שליש מהיממה לעבודתם !!!

זה המצב מסביב. אך, מהו המסלול שלכם ?

האם המהות שלכם מוגדרת בעיקר על פי החברה בה בחרתם לעבוד, או שהיא נגזרת של האופי והאישיות הייחודיים שלכם ?

הנושא, להקפיא את הביציות שלכן, מתחיל כהצעה מיוחדת לעובדים מצטיינים. מה המרחק, או כמה זמן יקח עד שהוא יהפוך לסעיף חובה בהתקשרות עם מקום עבודה חדש ?

ולחלק השני - מדוע בחרתי להעלות כעת את הנושא באתר שלנו ?

חלק משמעותי מהעשייה שלי בשנים האחרונות מוקדש לעידודן וקידומן של נשים ביזמויות עצמאיות.
מתוך הסתכלות רחבה על מהי באמת בריאות היום בישראל, עוד מעט כבר 2015, אני רואה היום יותר מתמיד את כוחו וחשיבותו של תא משפחתי תומך, קשוב, מכיל, זמין ומקבל.

כדי להשיג זאת, עלינו להיות זמינים ונוכחים שם עבור הילדים וב"מצב צבירה" המאפשר לנו להכיל את הילדים.
אחת הדרכים הייחודיות להשיג זאת היא דרך יזמות עצמאית. הקמת עסק עצמאי אשר יכול להיות סוג של עבודה מהבית, אך מתנהל לא רק ממנו. עבודה אשר מתנהלת תוך גמישות בלוח הזמנים, ומאפשרת לנו לקחת ימי חופשה גם לטובת טיולים, או אירועים בית ספריים, בגילאים בהם הילדים זקוקים באמת לנוכחות שלנו.
הכוונה, היא לאפשר לנשים לממש את האמהות בעבודה מהבית, תוך כדי עשייה נוספת ועיסוק אשר נותנים מענה אמיתי הן מבחינת המימוש האישי והן מהפן הכלכלי.

>>> כן, זה אפשרי לפתח קריירה אשר צומחת עם המשפחה ולא מתחרה במשפחה.

אם אתן כבר עשיתן זאת, אנא שתפו אותנו ותנו השראה.
אם עדיין לא עשיתן, ואתן רוצות לקבל עזרה ועצות, אני כאן בשבילכן

אם תרצנה לעשות את הצעד הראשון למעורבות פעילה בנושא, אתן מוזמנות להצטרף לוועידת "נשים, שכר וקריירה" של פרויקט "שוות ערך" ואון לייף במדיטק בחולון ב 10.11.2014  להרשמה חינם שלחו אלי את הפרטים שלכן

"...יחד נוכל להגיע רחוק..."

 

 

 

 

השאר תגובה

*