איך לדבר לקבל ולשלוח הודעות חינם סמס חינם ואפילו שליחת פקס חינם

0
1139


 

פשוט מדהים. אם חשבתם שאתם יודעים כבר איך לשוחח, לקבל ולשלוח הודעות חינם: כן, לקבל ולשלוח סמס חינם, ממש בלי לשלם שקל אחד, ועוד טיפ קטן גם על שליחת פקס חינם - שווה לקרוא עד הסוף.

 

סקייפ היא שם שכבר מוכר לרבים (זוכרים את הימים שבהם היה צריך לקרוא את ההסברים באתר של החברה איך לומר את השם נכון ?). מוכר עד כדי כך, שכאשר נרכשה על ידי מיקרוסופט בסכום שפעם היה נחשב דימיוני – מעל שמונה וחצי מיליארד דולר, זה כבר לא כל כך הפתיע. אבל, את הסוד שלה בעולם התקשורת המודרני אימצו רבים, חלק מהם עשו זאת גם לפניה, וכולם עושים את זה במידות שונות של איכות והצלחה.

מה המיוחד בזה ?
אם תקשורת היא משהו בסיסי שכולנו צריכים ועושים, עולה מיד השאלה – בעצם, למה לשלם על זה ? (וזה קצת מזכיר שאלה מפורסמת אחרת – למה צריך לשלם על הזכות הבסיסית לנשום אוויר נקי ?). ייזמים ממולחים, ממציאים מרחיקי ראות וגם סתם בעלי רצון טוב העלו מגוון מרתק של תשובות ופתרונות מעשיים לשאלה הזאת.

איך זה עובד ?
פשוט מאוד: גם אם מבחינה טכנולוגית יש הרבה כאן הרבה מאוד ידע וגם תיחכום, הרי שליחת הודעות חינם היא משהו שעושים ממש בלחיצת כפתור, בנגיעה של אצבע.
בכל מקום שבו יש מחשב, מכל סוג, וזה כולל כמובן כל מכשיר טלפון נייד היום, אייפון, בלוברי ומחשבי דף ומחברת כמו אייפד ודומיהם,  וכאשר יש גם אפשרות של חיבור לרשת האינטרנט – ניתן לשלוח ולקבל הודעות סמס חינם. ממש בחינם, בלי להוציא ולו שקל אחד.
כמובן, חשוב לזכור את העלות הבסיסית של אחזקת שירות האינטרנט. אבל, אם גם אתם עושים את זה בקניון, תחנת דלק ובאזורים נוספים שבהם יש רשת אינטרנט חמה חינם – אפילו זה לא יעלה לכם.

הטכנולוגיה הזו שנקראת בקיצור  VOIP (וקצת יותר ארוך Voice Over the Internet Protocolשזה הפירוש של תקשורת קולית באמצעות האינטרנט) קיימת במחשב הביתי ובעסק כבר די הרבה זמן. עכשיו, עם ההתפשטות של מגיפת הטלפונים החכמים, זה הופך להיות פשוט ומעשי מכל מקום. מכל טלפון סלולרי מתקדם.

מה היתרונות ? יש גם חסרונות ?
יש לזה צדדים טכנולוגיים ואפשר להסתכל על זה גם מזוויות אחרות. מה דעתכם, למשל, על המשמעויות של שליחת סמס לבריאות ילדים ונוער ? להשפעה החברתית של טלפונים ניידים ? של פתיחת האפשרויות לתקשורת חינם לפני אנשים ממעמדות סוציו אקונומיים שבמצב אחר הדרך הזאת היתה חסומה עבורם ?

 

דואגים איפה נמצאים הילדים ? שכחתם משהו ברשימה לסופר ? אפשר להירגע, לדבר או לסמס בלי לחץ בחינם. זו בהחלט יכולה להיות תרומה חשובה לחסכון בתקציב המשפחתי, כאשר הילדים ובני העשרה מתקשרים עם הסביבה בשיחה או עם קצות האצבעות.
 

מכיוון שהרוב טוב - בואו נראה דוקא, כמה חסרונות ומגבלות תחילה:
ראשית, כדי ליצור קשר של סמסים באמצעות תוכנת סמס שהתקנת אצלך צריך שהתוכנה הזאת תהיה מותקנת גם בצד השני, במכשיר המקבל. במצב השוק והשטח היום יש מגוון גדול מאוד של מכשירים, לא בכולם ניתן כבר להתקין תוכנת SMSמהסוג הזה.
שנית, גם אם ההורדה והשימוש בתוכנה הוא חינם – שימו לב למחיר חבילת הגלישה שמציע לכם ספק השירות הסלולרי שעליו אתם מנויים. בהתאם לחבילה שרכשתם, לפעמים עלול להיווצר מצב שבו יש לכם סמס חינם אבל עצם החיבור לאינטרנט עולה כל הרבה מה שהופך את זה לא כדאי.

אז למה זה כל כך טוב, איפה מסתתרים היתרונות ?
בריאות, רבותי, בריאות. שלנו ושל דור העתיד שנולד עם טלפון נייד ביד, ועם אצבעות מעוצבות במיוחד ללחיצה על כפתורים קטנים. שליחת סמס מרחיקה את מכשיר הטלפון מן האזורים הרגישים של הראש, המוח והעיניים. חברות הסלולר אמנם טוענות בהתמדה שאין כל סכנה בשימוש בטלפון נייד, אבל יש לא מעט מחקרים שטוענים ממש להיפך. בינתיים, סמסים חינם נותנים לנו את האפשרות לרקוד על שתי החתונות. ועוד יתרונות מצויים כאן:
למשל, ככל שהשוק הסלולרי מוצף יותר ויותר טלפונים חכמים, כך היכולת הזאת הופכת להיות נגישה יותר ויותר אנשים יכולים ליהנות ממנה.
ועוד דבר אחד חשוב, שימו לב: הודעות חינם אפשר לשלוח אחת אחת, וגם לקבוצה של אנשי קשר בו זמנית. את כל זה לעשות מנוחיות הבית והמחשב האישי.
כן, פשוט להכנס לדפדפן שבו אתם משתמשים, למצוא את אופצית סמסים חינם (תוכנת SMSהיא משהו שכבר טופל כאן), להוסיף את שמות אנשי הקשר או מספרי הטלפון ו... שליחת הודעות חינם יצאה לדרך.

 

>>>  אם את או אתה בעלים של עסק עשו חשבון: כמה כסף אתם יכולים לחסוך בדרך הזאת  <<<

כשתאמצו אותה לקשר עם העובדים וכצינור שיווק ללקוחות שלכם !
 

 

בואו נכיר כמה מן השחקנים הפעילים יותר בשטח (לנוחיות וגם איזון סידרנו אותם לפי סדר a,b,c):

 

Fring
התוכנה מאפשרת מגוון של שיחות רגילות, וידאו צ'ט, צ'ט חינם וגם שיחות ועידה, הכל ללא תשלום. כמו סקייפ, גם כאן אפשר להוציא שיחות לכל טלפון, גם אם לא התקין את התוכנה, בעלות נמוכה. החבר'ה הישראלים גילו דרך למשוך ולהגדיל את מעגל המשתמשים במהירות על ידי חיבור קל לאנשי הקשר ולרשימות החברים בתכניות תקשורת אחרות, כמו מסנג'ר, למשל.
בעד: כחול לבן, מגוון אפשרויות תקשורת חינם, נגישות גבוהה לכמה שיותר אנשי קשר, עולם של אפשרויות סמסים ועד וידיאו.

נגד: פעם, פגשנו איש זקן בפיליפינים. כששאלנו "מה המצב" הוא ענה "קשה, לחוץ". כששאלנו "מדוע ?" הוא ענה שזו הפעם הראשונה שהוא צריך לבחור נשיא אחד מבין שתי אפשרויות (כל זמן שהיה רק מתמודד אחד היה ממש פשוט). כמו בתוכנות האחרות, גם כאן יש מגוון של אופציות לבחור מהן. יש מי שחושבים שהמגוון כאן קצת מקשה על הבחירה.
הורדה: www.Fring.com

 

Nimbuzz
שילוב של ענן וסערה ברשת, התוכנה הזאת אוהבת לעשות סדר כשהיא מרכזת את כל החברים ואנשי הקשר למקום אחד ומאורגן. יש לכם שמות בטלפון הישן ? אנשי קשר במסנג'ר ? חברים בפייסבוק או טוויטר ? את כולם תוכלו למצוא איתה במקום אחד אצלכם. בין מי שהתקינו את התוכנה ניתן לבצע, בנוסף, גם שיחות קוליות ושיחות ועידה.
בעד: כמו שהיא אוספת אנשי קשר מכל קצוות הארץ והאפליקציות השונות היא יודעת ליצור ביניהם תקשורת קלה, פשוטה וגם נוחה.
נגד: יש צורך בהורדה של התוכנה לשני קצוות הקו כדי לשוחח חינם.
הורדה: www.Nimbuzz.com

 

Skype
אולי המפורסמת מכולם. היום משתמשים כבר בתוכנה מעל שש מאות מיליון (המספר המפורסם הוא 660 מיליון) איש ברחבי העולם (כלומר, יש סיכוי גבוה למצוא את מי שאתם רוצים מחובר או מקושר אליה). תוכנה זו מציעה עולם מגוון של אפשרויות אשר מציע, בנוסף לתקשורת חינם בין מחשב למחשב, גם אפשרויות וידאו, סינכרון והתאמה של רשימת אנשי הקשר עם תוכנות אחרות (כולל אאוטלוק וקבצים במחשב, לדוגמא). בנוסף, היא מציעה גם אפשרויות בתשלום נמוך כדי להתקשר לטלפונים שלא הורידו או לא מחוברים לתוכנה. תקשורת לטלפונים קוויים וגם אל טלפונים ניידים, מחוץ לרשת האינטרנט. האפשרויות מגוונות וכל אחד יכול לבחור מסלולי חינם או בתשלום נמוך.
בעד: הנפוצה והמוכרת מכולן, אופציות מגוונות לשיחות ועידה אודיו וגם וידיאו חינם, יש תמיכה במרבית הטלפונים הסלולרים, חינם עד מחירים נמוכים, הדרכה ותמיכה בשפות רבות וגם בעברית.
נגד: יציאה לשיחות טלפון עולה כסף.
הורדה חינם: www.Skype.com

 

Tango
  זהו יישום מעולה לוידאו חינם, שיחות וגם מפגשי הדרכה, לדוגמא. טנגו יודעת לבצע סינכרון עם רשימת אנשי הקשר במכשירים ניידים. כשהיא נמצאת באייפון, לדוגמא, ניתן לשנות בחירה בין המצלמות ולשלב בין צילום המדבר לבין הנוף או דמויות אחרות סביבו.
בעד: גיוון מעניין בצילום וידאו, אפשרויות מעבר לשימוש בקול אם יש בעיה בקליטת וידאו.
נגד: כרגע בעיקר לטלפונים מתקדמים כמו אייפון ואנדרואידים, אין אופציה של צ'ט.
הורדה: www.Tango.me

 

Viber
לצד החסרון הגדול בעובדה שהיא מוצעת כרגע עבור אייפון בלבד (יש לקוות שזו מגבלה זמנית בלבד) התוכנה מגיעה עם אופציות שימשו קלות ונוחות במיוחד, כולל שיחה קולית חינם. אם יש לכם אייפון אבל אתם לא באמת מומחים להורדות והתקנות של תוכנה – אל חשש. התוכנה פשוט עושה הכל לבד.
בעד: נוחיות שימוש, איכות שיחה גבוהה, שיחה קולית חינם גם לקוי חוץ.
נגד: רק לאייפון, אין שיחת וידאו וגם לא אופציה של צ'ט או סמסים.
הורדה: www.Viber.com

Whatsapp
זריזה ומהירה כמו ארנבת, זאת היא אולי האפליקציה הנבחרת להודעות חינם, במיוחד כשהן סמסים. בעזרת הגדרות איכותיות ניתן לצ'וטט כמעט עם כל מערכות ההפעלה המובילות לטלפונים ניידים היום: אייפון, אנדרואיד, בלאקברי וכמובן נוקיה. וידאו ותמונות, קול ובודאי טקסט של סמסים.
בעד: מזהה בעצמה למי יש אפליקציה מותקנת במכשיר, מאפשרת חגיגת של סמסים עם צ'טים קבוצתיים (אפילו אם מערכות ההפעלה שונות), רבים טוענים שהיא התוכנה המובילה לשליחת הודעות חינם.
נגד: צ'אט ועידה עוד לא יישים עם נוקיה, אמנם נפוץ אבל ארגונומיה (הממשק למשתמש) דווקא נחותה ביחס לאחרים, אין שיחות טלפון.
הורדה: www.Whatsapp.com

 

אז איך כדאי להתחיל ?

רגע לפני שאתם ממהרים ומתחילים להוריד ולהתקין, אפילו הורדה חינם - זיכרו שכדי להשתמש בתוכנה או באפליקציה ביעילות ובנוחיות נדרש חיבור טוב של כמה חלקים. רוצים להתקין את התוכנה על המחשב שלכם ? בטלפון הנייד ? לפני שתעשו זאת מומלץ שתבדקו כמה דברים:

1. האם התוכנה מתאימה למכשיר המסוים שלכם, מחשב או נייד.

2. כמה נפח (זיכרון) היא צריכה, והאם יש למערכת שלכם את המקום הדרוש (בדרך כלל זה די פשוט, התוכנות מיועדות להיות נגישות ותופסות מעט מקום).

3.האם הוראות ההפעלה זמינות בשפה שבה אתם מרגישים נוח.

4. גם אם התוכנה "יושבת" היטב במכשיר שלכם, האם היא זמינה גם אצל רוב האנשים שאיתם אתם רוצים להיות בקשר ?

 

את התשובות תוכלו לקבל משלושה מקורות עיקריים:
- הכנסו לאתר של ספקית התוכנה ובידקו אם הטלפון, או מערכת ההפעלה של המחשב שלכם, נמצאים ברשימה המתאימה.
- בידקו עם ספק הטלפון, או עם איש התמיכה במחשב שלכם, אם התוכנה מתאימה למכשיר שלכם.
- רוצים לשלוח סמס או הודעות חינם ? בודאי יש לכם עם מי להתייעץ, חבר או מכר. מישהו שכבר משתמש באחת, או יותר, מן התוכנות ויכול להמליץ או לספר מניסיונו האישי.

 


*** זוכרים, הבטחנו גם טיפ על... שליחת פקס חינם ? אז הנה אפילו שני טיפים:
1. אם אתם חייבים, ממש חייבים להשתמש בנייר – מייד אחרי שחתמתם או מילאתם בו את הפרטים הנדרשים, שימו אותו על הסורק (אולי זה שמשולב במדפסת או מכונת הצילום שלכם) ושילחו אותו לנמען בדואר האלקטרוני. זה חוסך את עלות שיחת הטלפון, זה מהיר, זה יעיל (הקובץ נשמר בזיכרון ואינו דוהה, נקרע או מתלכלך) וגם זול – ממש חינם!!!

2. כמו שקיימות תוכנות SMS ייעודיות, כך קיימות גם תוכנות שליחת פקס מן המחשב. כשתורידו תוכנה כזאת (למשל eFax), תגלו שאתם יכולים לקבל פקס דרך קו טלפון ישירות אל מסך המחשב. לקרוא אותו, למלא את הפרטים ולהחזיר לשולח דרך הדואר האלקטרוני (אימייל), בלי להדפיס ולו דף נייר אחד. תרצו לשמור את המסמך ? תוכלו לעשות זאת בקלות בדיוק כמו כל מסמך אחר של מעבד תמלילים, WORD, PDF ודומיהם.
*** אנא שימו לב, איפקס eFax איננה תוכנה חינם, אבל היא זמינה להורדה ושימוש חינם להתנסות למשך 30 יום.

======================================================================================


עכשיו, כשחסכתם אתם רוצים גם להרוויח ?
 
לחצו כאן כדי ללמוד  >>>  איך לעשות כסף מ שליחת SMS (באנגלית)  <<<

 

 

השאר תגובה

*