איך לגרש את החושך

0
512

קורה לפעמים שהילדים מגיעים אליכם, או קוראים לכם אל חדר השינה ושואלים אתכם מתוך דאגה רבה - איך לגרש את החושך ? יש כמה דרכים להגיב ולענות. התשובה הפשוטה והמתוחכמת הראשונה היא, כמובן, להגביר את האור. אבל, יש עוד תשובה מדהימה - ראו בסרטון המקסים הזה.

מייד אחרי הסרט מחכות לכם 4 המלצות לשימוש מיידי:

** תודה רבה לניצן נצר המדהימה מקדירת המכשפה על איתור הסרטון והשיתוף !!!
עכשיו, רגע של המלצה:
כאשר הילד פונה אליכם בשאלה איך לגרש את החושך, והוא משדר תחושה של לחץ, דאגה או חרדה - מה אתם עושים ?

אם פעם היו אומרים "שיתמודד...", היום כבר ברור לגמרי כי הכיוון הנכון לשפר את כושר ההתמודדות הוא לאו דוקא "לזרוק" ילד חרד ומודאג ישר למים.
אם כך, מה כן יכול להתאים ? הנה כמה אפשרויות. אתם מוזמנים לבחור ולהתנסות, לגלות מה עובד הכי טוב בשבילכם (אם מתאים, כיתבו לנו בתיבת התגובות ונתייחס לשאלות בהקדם):

1. כאשר הילד פונה אליכם, בא בעצמו, או מבקש שתבואו אליו - היו קשובים אליו לגמרי.
התמקדו בו ובמה שהוא מרגיש ברגע זה. אם אתם נמצאים "באמצע" משהו, בידקו אם אתם יכולים להתפנות אליו ברגע זה בכל 100% שלכם. אם לא, וזה בהחלט יכול להיות כמובן - הסבירו בקצרה, בסבלנות, במה אתם עסוקים ואימרו בדיוק מתי תתפנו להיות איתו כל כולכם.

2. לעיתים, עצם ההאזנה לדברי הילד משמשת עבורו סוג של "שחרור".
גם אם נדמה לנו, כהורים מגינים, כי עלינו למצוא תשובה חד משמעית - זה לא תמיד נכון.
המילול, השימוש שעושה הילד במילים כדי להביע את רגשותיו, מהווה תהליך של עשיית סדר פנימי במחשבות וברגשות. לעיתים, גם אם לא נציע פתרון ספציפי, הילד ירגיש הרבה יותר רק מכיוון שהאזנו לו בתשומת לב, באכפתיות מלאה.

3. מה אתם חושבים על חושך בעצמכם ? האם אתם חוששים מפניו, או מקבלים אותו בשמחה ?
אם אתם חוששים ממנו, אפשר לשתף בזה, ולספר איך אתם מתמודדים. למשל, נושמים עמוק ו"עושים את עצמכם אמיצים" עד שהחושך יעלם, או יפסיק להפריע.
אם אתם דווקא אוהבים חושך ומרגישים בו בנוחיות, שתפו גם בזה. מה בדיוק מוצא חן בעיניכם בחושך ? שימו לב לא לכפות על הילד את דעתכם, אלא להעלות את התחושה שלכם בדרך של סיפור אישי. סביר שהילד יאזין. אם הוא מתעניין ושואל שאלות - התייחסו אליהן לגופן.

4. אם ההצעות הללו עדיין אינן מספיקות, והילד ממשיך לגלות סימני דאגה - מה דעתכם להזמין אותו לראות יחד את הסרטון הזה ?

שיהיה חושך נעים, ואור נעים גם כן 🙂

 

עוד מאמר בנושא קרוב: הפרעות שינה אצל ילדים – שינויים באור

>> לקרוא עוד על עיצוב חדרי שינה לבריאות ואריכות ימים

>> קראו כאן עוד מאמרים בתחום השינה

 

השאר תגובה

*